شکایت زودتر از پایان قرارداد

نرگس : با سلام خدمت شما ! بنده به مدت سه سال و ۷ ماه در یک شرکت خصوصی به صورت پاره وقت مشغول به کار هستم و ببمه من در این مدت فقط یک سال و ده ماه رد شده است .
کار ما فقط به صورت آماری است و هیچ گونه حقوق ثابتی برای ما در نظر گرفته نشده و به تعداد آمار و فرم های تکمیل شده که می زنیم حقوق دریافت می کنیم . از طرفی آنها تمام سنوات و عیدی و پاداش وحتی بن کارگری را در فرم محاسبه کردند و علنا ما در آخر سال هیچ عیدی و پاداش و سنواتی نداریم .
بابت این حقوق هم هرماه از ما امضا می گیرند . البته بماند که حقوق ما همیشه عقب میفته و همیشه سه ماه حقوق معوقه داریم. حالا امروز واقعا دیگه خسته شدم و رفتم و شکایت درخواست دادم اداره کار برای مطالبه حقوق معوقه و عیدی و بیمه و مواردی که مربوط به ما بود.
ولی من تا پایان شهریور قرارداد دارم . به نظر شما الان این شکایت من فایده ای دارد یا بیخود شکایت کردم ؟ و آیا به نظرتون کارفرما به محض رسیدن نامه شکایت اخراج می کند؟ و یک سوال دیگر اینکه بعد از اتمام قرارداد کارفرما اگر قرارداد جدید با ما نبندد میشه درخواست بیمه بیکاری کرد ؟ ممنون از راهنماییتون ! سپاس فراوان ؟
1.     اگر مدتهاست حقوق و مزایای تان را پرداخت نمی کردند در هر صورت کارتان به شکایت می رسید و شاید زودتر باشد هم بهتر شود . بستگی دارد به وضعیت فعلی تان راضی هستید یا نه ؟
2.     احتمال اخراج تان هست ؟!
3.     چه اخراجتان کند و چه قراردادتان را تمدید نکند می توانید درخواست مقرری بیمه بیکاری دهید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .