دیه قطع تاندون دست

مانی گودرزی : سلام ! من پسر پانزده ساله ای دارم که برای تابستان در یک فست فود مشغول به کار شدند . یک هفته آزمایشی رفتند و در روز اولی که کارش به صورت رسمی شروع شد دچار حادثه شد !
روی آسانسور بالابر در انبار فروشگاه ، انگشتان دست راست رفتند زیر تسمه بالابر و دچار آسیب شدید شد : قطع تاندون و عصبها . الان در حال درمان هست و عمل شده است . چطور می توانم شکایت کنم و دیه یا حداقل هزینه درمانش را بگیرم از صاحب کار ! ولطف کنید بفرمایید دیه قطع تاندون و عصب چهار انگشت اصلی دست راست چقدر می شود . باتشکر و سپاس ؟
1.     بابت دیه باید از طرق کلانتری محل شکایت کنید تا شما را به پزشکی قانونی بفرستند و بعد از گرفتن نظریه پزشکی قانونی به دادسرا و دادگاه رفته و رای بگیرید .
2.     بابت هزینه های درمانی باید شکایت جداگانه ای انجام دهید در دادگاه های عمومی حقوقی ! یعنی باید دادخواست حقوقی ارائه کنید .
3.     حدود 8 درصد به نظر من دیه دارد معادل 21 میلیون و 600 هزار تومان . دیه قطع تاندون و عصب مشابه شکستگی استخوان در نظر گرفته می شود .
مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .