دیه راننده وسیله نقلیه

مهدی کریمی : سلام ! خسته نباشید خدمت مشاورین گرامی ! بنده در تاریخ ۲۱.۶.۹۷ تصادف کردم . خودم با ماشین واژگون شدم و از بیمه خودم استفاده کردم :
1.     حال پزشک قانونی ریه ام که لخته شود ننوشته قفسه سینه ام را بعد بجای ربه ای که به قسمت اکسونی مغزم وارد شده نوشته ضرب شدید به سر با ارش ۲ درصد
2.     کلا برایم ۱۸.۳ صدد دهم نوشته حال رفتم بیمه می گوید چون خودت راننده بودی 38 میلیون و خرده ای بهت دیه تعلق می گیرد .  می گوید چون راننده بودی با ۲۱۰ میلیون محاسبه می شود درست یا نه ! ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟
پاسخ به سوالات فوق :
1.     ظاهرا رای تان قطعی شده است که برای دریافت دیه به بیمه مراجعه کرده اید . اگر رای قطعی نشده است و فرصت اعتراض دارید از قاضی دستور بگیرید و به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید .
2.     دیه راننده مقصر تا حد تعهدات مندرج در بیمه نامه است چون از نوع غرامت است . بیمه نامه تان را بخوانید و ببینید تعهدات آن تا چه عددی است . البته برای افراد دیگر تا حد دیه به نرخ روز است .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .