راه سریعتر برای پرداخت حق بیمه

سامان : با سلام ! بیمه دی ماه سال گذشته من در اثر قصور مسئول بیمه شرکت رد نشده است. به اداره کار مراجعه کردم و کارفرما با بیان اینکه مشکلی برای پرداخت ندارم اشتباه خود را پذیرفت. رای برای پرداخت حق بیمه من صادر و بعد از آن قطعی شد.
با برگه رای قطعی به شعبه بیمه تامین اجتماعی مربوطه مراجعه کردم ولی گفتند که باید اجرائیه بیاوری. حالا باید از اداره کار نامه به دادگستری بگیرم و در دفتر الکترونیک قضایی ثبت در سامانه سنا کنم و با گرفتن وقت از دادگاه درخواست اجراییه برای تامین اجتماعی کنم!! آیا واقعا برای یک ماه حق بیمه این همه سنگ باید جلوی پای یک کارگر قرار داده بشود؟ واقعا پروسه زمانبر و خسته کننده ای است.
می خواستم بدانم راه دیگه ای هست که نیاز به دادگستری نداشته باشد؟ چون کارفرما گفته من حق بیمه را واریز می کنم و نمی خواهم که کار به دادگاه بکشد ؟ اگر کمتر از 6 ماه بود مشکلی نداشت و به سادگی کارفرما می توانست با مراجعه به شعبه و درخواست اصلاح لیست حق بیمه مشکل را حل نماید . اما چون بعد از 6 ماه لیست قطعی می شود تنها راهی که دارید همین است . علت رای اداره کار و اجرائیه این است که  کارگر با کارفرما تبانی نکنند و حق بیمه صوری ندهند . البته به نظر خود من اجرائیه دادگاه زیاد است و اهمیت خاصی ندارد.

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .