دریافت حقوق در دو قسمت

رضا : با سلام و احترام ! من برج ۸ سال ۹۴ در یک شرکت استخدام شدم . توافق ما ۳ میلیون بود که در موقع قرارداد گفتند حداقل حقوق زده می شود و مابه التفاوت جداگانه واریز می شود.
یعنی در سال ۹۴ ، ۸۷۳ و مابقی (۲۱۲۷) به حساب من واریز می شد و در سال ۹۵ یک میلیون بعلاوه دو میلیون جداگانه که مجموع می شد ۳ میلیون ! این قضیه تا برج ۴ سال ۹۷ ادامه داشت که دیگر قسمت دوم پرداخت نشد و ۹ ماه سال ۹۷  فقط ۱۵۰۰ (قرارداد) واریز شد. لازم بذکر است که در طول این مدت بغیر از دو قسمت حقوق چند سری هم پورسانت دریافت شده که از چک آنها کپی دارم.
در آخر ۹۷ قطع همکاری کردند و من هم در فرصت یک ماهه برای بیمه بیکاری اقدام کردم و با ارائه قرارداد فقط حداقل حقوق را دریافت می کنم. با توجه به پرینت حساب که قسمت دوم حقوق از حسابی که بنام شرکا و مدیر مالی شرکت پرداخت شده:
1.     آیا قسمت دوم حقوق ( بعنوان ترمیم حقوق ) در سال بعدی می بایست مانند حداقل حقوق افزایش پیدا می کرده است ؟ یا  شرکت می توانسته آن را کاهش دهد؟
2.      سه ماه اول سال ۹۷ قسمت دوم را دادند ولی ۹ ماه بعدی قطع کردند می توانم قسمت دوم حقوقم را برای این ۹ ماه هم مطالبه کنم ؟
3.      سنوات بر اساس چه حقوقی باید پرداخت شود ؟
4.      در تمام این مدت بیمه را با حداقل حقوق رد کرده، چه مقدار قانونی است؟ لطفا راهنمایی فرمایید ؟ با تشکر ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     تمامی حقوق و مزایای ثابت دریافتی باید مطابق با دستورالعمل افزایش حقوق که هر ساله توسط دولت اعلام می شود افزایش پیدا کند .
2.     بله ! می توانید بابت آن شکایت کنید . بستگی به رای اداره کار دارد . البته ممکن است رای مثبت نگیرید .
3.     سنوات باید براساس کل حقوق و مزایای دریافتی محاسبه شود .
4.     حق بیمه باید براساس کل حقوق و مزایای دریافتی محاسبه شود .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .