بررسی صحت اشتغال بیمه شده


امیر  : سلام خسته نباشید ! درصورتی که رای اداره کار مبنی بر پرداخت 15000000ریال به کارگر و معوقات بیمه کارگر از ابتدای سال 97تا 22 اسفند 97 باشد و این رای قطعی شده باشد و کارگر اجراییه برای 15000000ریال گرفته باشد و پول را دریافت نماید .
لطفا راهنمایی بفرمایید که کارگر با رای اداره کار برای بیمه ذکر شده می تواند اجراییه بگیرد یا توقیف اموال بگیرد؟ در ضمن تاریخ شروع کارگاه 97/02/05هست ولی اداره کار در رای صادره برای فروردین 97 هم بیمه خواسته و زمان اعتراض هم تمام شده است .بیمه هم از کارگر برای روزهایی که کارفرما بیمه رد نکرده (102روز با فروردین ماه)مدرک می خواهد  وبدون مدرک قبول نمی کند ؟!
اگر کارفرما بخواهد پول بیمه رو واریز کنه هم بیمه قبول می کند یا می گوید تبانی کردید با کارگر ؟ الان باید کارفرما چکار کنه دقیقا ؟ آیا یک نسخه از رای اداره کار به بیمه رفته ؟ آیا از طرف بیمه برای کارفرما ابلاغیه می آید و کارفرما اون موقع اقدام کند ؟ ببخشید بیشتر شد .لظفا کمک کنید خیلی ممنون ؟
1.     برای پرداخت حق بیمه باید از  دادگاه اجرائیه بگیرد و به شعبه دیگر تحویل دهد . برای دیگر معوقات باید اجرائیه بگیرد و به کارفرما ابلاغ نمایند و اگر پرداخت نکردند می توانند توقیف اموال بگیرند .
2.     بیمه تا زمانیکه صحت اشتغال ثابت نشود حق بیمه را قبول نمی کند حتی اگر کارفرما بخواهد پرداخت کند . در بسیاری از موارد هم صحت اشتغال تائید نمی شود .
3.     اگر صحت اشتغال تائید شد یک نسخه از مطالبات بیمه برای کارفرما فرستاده می شود و وی این حق را دارد که به حق بیمه اعتراض کند . اگر اعتراض نکند قطعی می شود و باید پرداخت نماید وگرنه بیمه امکان توقیف اموال را به سادگی دارد .


مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .