آیا مرخصی زایمان به من تعلق می گیرد ؟

هستی حسینی : سلام ! خسته نباشید ! من برج دو و سه و چهار برایم از یک کارگاه بیمه رد شده و زایمانم اوایل برج هفت هست ! می خواهم از برج شش دیگر سرکار نروم . آیا با این حال شامل مرخصی زایمان می شوم  و حقوقم در تایم مرخصی چطور محاسبه می شود ؟ وقتی می گویند دوسوم میانگین سه ماه آخر حقوق یعنی شهریور که نرفتم و برایم بیمه رد نشده حقوقم صفر می خورد یا از سه ماه قبل شهریور محاسبه می شود ؟  
و اینکه برج شش را کامل می خواهم از شرکت مرخصی بگیرم ؟ کارفرما با این مسیله مشکلی ندارد ؟ آیا می تواند با وجود مرخصی برایم بیمه رد کند ؟
1.     قبل از همه بگویم ممکن است کلا بیمه موافقت نکند . اگر فقط  همین 3 ماه حق بیمه برایتان پرداخت شده است جوری به نظر می رسد که سه ماه حق بیمه صوری برایتان ریخته شده است تا مشمول مرخصی زایمان شوید .
2.     مرخصی زایمان طبق قانون به شما تعلق می گیرد .
3.     براساس میانگین دستمزد مشمول کسر بیمه در 3 ماه قبل از مرخصی زایمان محاسبه می شود .
4.     حق بیمه تان تا قبل از استفاده از مرخصی زایمان باید پرداخت شود . ضمنا می توانید یک یا دو ماه قبل از زایمان از مرخصی زایمان استفاده کنید .
5.     می توانید مرخصی بگیرید ولی باید حق بیمه تان پرداخت شود .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .

 برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس کلیک کنید