شیفت شب پرستاران دارای فرزند شیرخوار


جهانبانی  : باسلام و عرض تشکر ! ۱۴ سال سابقه پرستاری در واحد اورژانس شهرستان را دارم . پس از گذراندن دوران مرخصی زایمان و برگشت به محل کار متاسفانه محل کار بنده را به آی سی یو منتقل کردند و علی‌رغم وجود قانون و بخشنامه های اداری بنده را موظف به شب کاری نموده اند .
قبل از مرخصی زایمان بنده شیفت شب نداشته ام و طبق قانون و بخشنامه های موجود (337 /د / 139 مورخ 3 / 3 / 1396 با موضوع عدم حضور خانم های دارای فرزند زیر دو سال در شیفتهای شب بیمارستانها - با امضائ میرزا بیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ) متاسفانه پس از برگشت به کار هم محل کار بنده را عوض کرده اند و هم شیفت شب داده اند و متاسفانه مکاتبات و پیگیریهای بنده تاثیری در اجرای قانون نداشته است . سوال بنده :
1.     آیا بیمارستان بدون دلیل حق جابجایی محل کار بنده را دارد ؟
2.      بنده به مدت 7 سال شیفت شب نداشته ام پس چون علی رغم وجود بخشنامه فوق دقیقا بعد از دوران مرخصی زایمان به بنده شیفت شب ( 5 شب در ماه ) را داده اند آیا موضوع قابل پیگیری از طریق دیوان عدالت اداری می باشد ؟
3.      با توجه به اینکه سن کودک اینجانب هم اکنون 16 ماه است و زمان متعارف پاسخگویی به شکایات در دیوان ، در صورت رای آوردن بنده چگونه دوران سپری شده قابل جبران و یا پرداخت خسارت خواهد بود . از اینکه شما را در کنار خود احساس می کنیم و راهنمایی می فرمائید بسیار سپاسگزاریم ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     رویه این است که بدون دلیل جابجایی صورت نگیرد . ولی متاسفانه شکایت در این زمینه به جایی نمی رسد و موضوع را از اختیارات مدیریت بیمارستان اعلام می نمایند .
2.     به مدت 1 سال در نامه ذکر شده است که شیفت شب گذاشته نشوند . تنها راهتان شکایت به دیوان است که البته دیگر اجرای آن به سن مرتبط کودکتان نمی خودر .
3.     می توانید به دادگاه عمومی شکایت کنید و با درخواست رای دیوان درخواست جبران ضرر و زیان کنید و یا اینکه به صورت توافقی درخواست تسهیلاتی برای ادامه کارتان داشته باشید .


مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .