مشکل در استخدام به خاطر معلولیت

سید محمد حسینی : سلام علیکم ! بنده فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق هستم . من از ناحیه دست راست معلولیت دارم و معافیت پزشکی برای سربازیم هم گرفتم . می خواستم برای ایرانسل جذب بشوم . گفتند چون دست راستت مشکل دارد ، بیمه ایراد می گیرد و نمی توانیم جذبت کنیم. احساس بنده این هست که حرفشون قانونی نیست و می خواهند من را دست به سر کنند . ممنون می شوم بفرمایید که بیمه برای جذب من ایراد می گیرد یا خیر ؟
کارفرما موظف است شما را برای معاینه پزشکی بفرستد (معاینات سالانه) .  در معاینات این مشکل شما نوشته می شود و بعدا درصورتیکه بخواهید درخواست ازکارافتادگی دهید نمی توانید از معلولیت دست راست استفاده کنید چون مربوط به دوران قبل از بیمه پردازی بوده است . بنابراین بیمه بعید است ایرادی در این زمینه بگیرد و نمی گیرد . البته کارفرما موظف است شما را در قسمتی بکار بگیرد که باعث ایجاد آسیب برای شما نشود وگرنه طبق مواد 66 و 90 قانون تامین اجتماعی کارفرما جریمه زیادی می شود .  
مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .