ندادن سفته به کارفرما

کامران : سلام ممنون بابت سایت و مشاوره و خسته نباشید ! بنده مجردم و ... سال در ... کارکردم و بعد از چهارسال کارفرما سفته خواسته و تاکید می کرد که چیزی روش ننویسید بیارید خودم بگویم چی بنویسید (البته چک گرفته بود همون سال اول)  !
ولی من باتوجه به شناختی که ازش داشتم و تحقیقاتی که کردم سفته ندادم و ایشون من را اخراج کردند و شکایت کردم و در جلسه گفت که خودش رفته و حقوقش کامل براساس ساعت کاری و عیدی براساس کارکرد و سنوات همراه با عیدی دادم (همش دروغ گفته و طبق اداره کار نداده و سنوات هم اصلا نداده) ظاهرا رییس اداره کار حق به کارفرماداده و میگفت چرا سفته ندادی)!! بنظر شما تکلیف مابه التفاوت حقوق و عیدی و مزایا و سنوات و بیمه بیکاری چی میشه؟
1.     می توانستید سفته ندهید . هیچ قانونی برای گرفتن تضمین وجود ندارد .
2.     تمامی موارد فوق را باید پرداخت کنند و به نظر من رای منطقی همین است و اگر اینگونه نشد به هیات حل اختلاف شکایت کنید .
3.     بابت بیمه بیکاری تان منتظر رای اداره کار نمانید و اقدام کنید .
4.     در اداره کار بگوئید که حتما به دیوان هم اگر نیاز باشد در این زمینه شکایت می کنید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .