حق اعتصاب از نظر قانون کار

علیشاه : باسلام ! ماتعدادی از کارگران سد ماشکید واقع در شهرستان سراوان زاهدان مدت۷ ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده ایم . حالا مدت ۷ روز است که کارگران اعتصاب کرده و در محل کارگاه حضور داشته و هیچ گونه فعالیتی انجام نداده و درمحل کار به حالت اعتراض نشسته کاری انجام نداده و شرکت اعلام کرده که این مدت را برای کارگران غیبت منظور و کارکردی محاسبه نمی گردد . لذاخواهشمندیم راهنمایی بفرمایید طبق قانون کار این روش صحیح می باشد یاخیر  ! ممنونم ؟
1.     در قانون کار چیزی به نام اعتصاب نیامده است متاسفانه !
2.     تعجب آور است که تا آنجائیکه می دانم هزینه زیادی برای راه اندازی این سد در سراوان شده است و با این حال این مشکلات وجود دارد .
3.     به نظرم از طریق فرستادن نماینده به نهادهای استان سیستان و بلوچستان مانند استانداری ،فرمانداری و وزارت نیرو اقدام کنید بهتر است .
4.     وقتی 7 ماه به شما حقوق نداده اند با هیچ منطقی ثبت غیبت برای شما توجیه ندارد و بعید است  نهادهای بالادستی با این موضوع نهایتا موافقت کنند .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .