شکایت بابت حادثه ناشی از کار در گذشته

امیر : در حین کار دچار حاثه شدم و دو تا انگشتم را با دستگاه رنده چوب به علت مشکل فنی دستگاه دچار قطع و وصل می شد   انگشتم را رنده زدم و یک انگشتم را بریدم . بعد از ۳ سال انگشتم به حالت اولش گوشت انگشتم کامل ترمیم نشده است و گزارش حادثه رد نکردند و بخاطر جابجایی در محیط کار دچار افت شنوایی شدم .
۱۰ ماه پیش از شرکت بدلیل عدم پرداخت به موقع حقوق درآمدم . بخاطر اینکه دامادمون در آن شرکت مشغول بکاربود شکایت نکردم . اما الان ایشون را هم تعدیل کردند . می خواهم شکایت کنم ؟! ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟
1.     باید به هر نحو گزارش حادثه ناشی از کار داشته باشید که کار سختی است . چون ممکن است کارفرما زیر بار حادثه فوق نرود .
2.     بابت دیه می توانید شکایت کنید اما شواهد کافی ، گزارش پرونده بیمارستانی و مواردی از این قبیل نیاز دارید . همچنین باید گزارش حادثه تهیه شده باشد که میزان تقصیر کارفرما را مشخص نماید .
3.     اگر بیمه شده تامین اجتماعی بوده اید می توانید درخواست غرامت نقص عضو کنید و اگر بالای 10 درصد بگیرید غرامت به شما تعلق می گیرد . البته گزارش حادثه ناشی از کار می خواهد .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .