اثبات عدم تقصیر کارفرما در حادثه ناشی از کار

فراهانی : با سلام و احترام ! سرایدار مجتمع مسکونی بعد از گذشت یک سال به دادگاه مراجعه کرده و مدعی شده در هنگام کار با فرز در محل مجتمع انگشت خود را قطع کرده است.
علیرغم عدم اطلاع وقوع حادثه در حین کار به هیات امنای ساختمان و علیرغم اینکه شرح وظایف ابلاغی و لیست ابزار تحویل شده به ایشان فاقد کار آهنگری است و هر گونه کار اضافی منوط به ابلاغ جداگانه به ایشان است.  شاهدی که اول مدعی بود این حادثه را دیده ادعای سرایدار را رد می کند . مجددا دو شاهد به درخواست سرایدار به بازرس مراجعه کردند و شهادت دادند که این اتفاق در مجتمع افتاده است.  شواهدی در دست هست که روزهای پنجشنبه و جمعه این سرایدار به کارهای ساختمانی مشغول است و حادثه در محل دیگری اتفاق افتاده است. چگونه می توان خلاف ادعای ایشان را در دادگاه به ثبات رساند ؟
1.     در این زمینه کارشناس اداره کار و یا کارشناس مربوطه در دادگستری نظر می دهد . چون یکسال گذشته است نظر نهایی را کارشناس دادگستری می دهد .
2.     بعد از یک سال اثبات آنکه حادثه کار در زمان کاری و در راستای وظایف محوله بوده است کار سختی است . اثبات این موضوع با ایشان است .
3.     حتی اگر اثبات شود حادثه در محل کار بوده است باز هم باید تقصیر کار بودن شما اثبات گردد . بعید است بتوان چنین چیزی را ثابت نمود .
4.     شرح وظایف ایشان را به دادگاه ارائه کنید و ثابت کنید که کاری که انجام داده اند (در هر کجا که بوده است) جزء شرح وظایف ایشان نبوده و دستوری هم در این زمینه به ایشان داده نشده  است .
5.     اگر مطمئن هستید شاهدان دروغ می گویند بر علیه آنها به دادگاه شکایت کنید .
6.     دیه هر انگشت 27 میلیون تومان است  . شاید بهتر باشد از وکیلی در این زمینه استفاده کنید . (به نظر من بعد از رای اولیه دادگاه و در مرحله تجدید نظر)
7.     اگر بتوانید شاهدانی معرفی کنید که شهادت دهند ایشان در حل کار نبوده است بسیار سودمند است .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .