محاسبه حق بیمه سال های گذشته

دانش پژوه : پس از 17 سال کار متوجه شدم سمت شغلی ما در بیمه تامین اجتماعی 14 سال عنوان کارگر ساده و بقیه اپراتور رد شده است . آیا می توان برای اصلاح 14سال پیگیری نمایم ؟ از چه طریقی ؟
ضمنا کارخانه حدود 13سال است که تعطیل شده است . از اداره کار پرسیدم گفتند هیچ راهی ندارد. از مدیر شرکت جویا شدم گفتند که تا قبل ازسال 83 به گفته اداره بیمه همه را کارگر ساده رد می کردیم و از آن تاریخ به بعد از طرف بیمه گفتند که باید عنوان شغلی شان را نیز بزنید. از آن تاریخ عنوان شغلی زدند . قبل از آن را چگونه زنده کنم ؟ در ضمن 30 سال بیمه دارم و 3.5 سال بین سالهای 83 تا 86 عنوان سختی کار تایید شده است.ممنون و سپاس از شما ؟
اگر برای محاسبه مستمری می گویید که اهمیتی ندارد جز مشاغل سخت و زیان آورتان که باعث افزایش سابقه تان می شود . باید بابت سال های دارای سختی کار که مطمئنا تامین اجتماعی قبول نمی کند به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و رای مثبت بگیرید . بعد رای را به تامین اجتماعی بدهید . تامین اجتماعی حق بیمه را به نرخ روز و با محاسبه 4 درصد حق بیمه اضافه محاسبه می کند . حتی ممکن است سال های قبل از آن را نیز با عنوان شغلی جدید و حق بیمه جدید محاسبه کنید که مبلغ بسیار بالایی می شود . این مبلغ را کارفرما باید پرداخت کند (یا خود شما) . اگر این مبلغ پرداخت شود سابقه سخت و زیان آور شما محاسبه می شود . بنابراین هم زمان زیادی باید صرف کنید و هم پول زیادی !

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .