سوالاتی در زمینه بیمه ها

بهرام : سلام و عرض ادب خدمت شما ! چند تا سوال داشتم ؟ می خواستم لطف کنید بخاطرنیاز سریع به جواب ممنون میشم جواب دهید :
1.     فردیکه یک شرکت سهامی خاص دارد که خودش مدیرعامل و رئیس هیات مدیره و خانمش نایب رئیس هیات مدیره است . الان می خواهیم کارگران را بیمه کنیم . آیا می توانیم اسم مدیرعامل را هم جزء لیست بیمه برای بیمه کردن به سازمان بدهیم ؟ البته مدیرعامل خودش را بیمه خویش فرمایی قبلا کرده و الان هم دارد پرداخت می کند.  منظورم این است که آیا می تواند اسم خودش را برای بیمه تامین اجتماعی مثل سایر کارکنان شرکتش به بیمه بدهد یا نه ؟چطور بایدخودش را بیمه تامین اجتماعی کند؟
2.     آیا حق بیمه مدیرعامل با سایرکارگران فرق دارد ؟ اگر فرق دارد چطور است و مبلغ و درصدش چطور است
3.     کسی که بیمه رانندگان یابیمه خویش فرما یا اختیاری دارد الان جزء کارکنان این شرکت باشد تا الان هم حق بیمه اش را پرداخت می کند . الان بخواهدجزء بیمه شده این شرکت باشد شرایطش چطور است . آیا اون بیمه اولی خودبه خود حذف می شود ؟
4.     کسی که بیمه عمر یا بیمه روستایی و عشایری دارد و حق بیمه سالانه پرداخت می کند الان جزء کارکنان این شرکت است و تا الان هم حق بیمه اش را پرداخت کرده درصورت بیمه شدن دراین شرکت آیا اون بیمه قبلی اش حدف می شود یا نه ؟ خدا خیرتان بدهد . ممنون می شوم به صورت شفاف و ساده و قابل فهم این را جواب بدهید ؟ عاقبت بخیر باشید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     اگر شرح وظایف داشته باشد و در قبال شرح وظایف مشخص حقوق بگیرد و البته سهامدار هم نباشد می توانید این کار را انجام دهید . البته اگر در زمان منتهی به بازنشستگی باشید ممکن است شعبه به سادگی قبول نکند .
2.     فرق خاصی ندارد . فقط 27درصد است یعنی 3 درصد بیمه بیکاری از آن کسر نمی گردد .
3.     اگر بیمه رانندگان باشد چون از یارانه دولتی استفاده می کند شعبه بعد از چند ماه حذفش می کند و بنابراین باید به شعبه اطلاع داد (البته خودشان می فهمند) . بیمه های اختیاری و خویش فرما حذف نمی شود و البته سود خاصی هم ندارند و بهتر است خودشان سریعا حذف کنند .
4.     حذف نمی شود . از بیمه عمر همزمان می تواند استفاده کند ولی بیمه روستایی سودی ندارد و پرداخت هم کند نهایتا از یک مستمری می تواند استفاده کند .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .