کارفرما بیمه ام نمی کند ؟!

شیرین : من مدت 5 ماه هست که در یک شرکت اعزام دانشجو به خارج از کشور کار می کنم . تا قبل از اینجا قراردادی جایی کار نکردم و با چشم بسته با ایشون به مدت 6 ماه قرارداد بستم با حقوق 1.700 بدون بیمه !!
یک هفته است که یک کارمند جدید اومده که وقتی باهاش صحبت کردم گفت به کارفرما گفته باید بیمه کنی ! گفته نه ! اونم گفته حق بیمه ام را بده ! کارفرما هم قبول کرده و از 500 تومن 300 تومن که حق کارفرما هست به ایشون پرداخت می شود !!! لازم به ذکر است بنده تنها کارمند این شرکت بودم و ایشون اولین همکار من در این شرکت هستند!!  
با کارفرما صحبت کردم اما زیربار نمیره که داره به اون حق بیمه میده و میگه نه اون مبلغ حقوقشه ! دلم خواسته به اون بیشتر حقوق بدم و تو هم قبول کردی بدون بیمه برای من کار کنی !!! الان من 5 میلیون سفته دارم دست ایشون !باید چکار کنم ؟ ترو خدا راهنماییم کنید لطفا ؟
1.     یعنی چکار کنید ؟ می خواهید بیمه داشته باشید و ایشان شما را بیمه نمی کند . پس تنها راهی که دارید شکایت است و البته چون شرکت کوچکی است به احتمال زیاد اخراج می شوید ؟!
2.     بابت سفته باید بعد از خروج از محل کار درخواست دهید سفته تان را بدهد و اگر نداد از طریق درگاه الکترونیک قضایی درخواست دهید سفته تان را بدهد و اگر باز هم نداد باید شکایت کنید .
3.     اگر می خواهید در آنجا کار کنید بهتر است به نحوی دوستانه توافق کنید . اگر هم با این شرایط نمی خواهید کار کنید بهتر است ابتدا سفته تان را بگیرید و سپس شکایت کنید .
4.     اگر مدرک مکتوب بابت کارکرد نداشته باشید شکایت تان به جایی نمی رسد .


 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .