مقصر تصادف فرعی به اصلی

انصاری : سلام ! من تصادفی داشتم که از خیابان فرعی وارد اصلی شدم . تصادف روی خط ممتد خیابان اتفاق افتاد. تصادف قسمت چپ جلوی ماشین اصلی با چپ عقب ماشین من هست . افسر منو مقصر اعلام کرد ولی من اعتراض زدم چون هم ایست زده بودم وهم تا وسط خیابان داخل اصلی بودم .
 الان باید برویم شورای حل اختلاف ! می خواهم بدونم ممکنه رای کارشناس ۵۰ ۵۰ بشه یا اون خانم به دلیل سرعت زیاد مقصر بشود و اینکه اگه ۵۰ ۵۰ بشود هزینه دادگاه و کارشناس با کیست.  در ضمن در کروکی افسر قسمت های آسیب دیده خودروها را اشتباه نوشته که بیمه بدنه قبول نکرد کروکی ایشون را ؟
1.     طبق ماده 138 آئین نامه راهنمایی و رانندگی در برخورد راه اصلی با فرعی حق تقدم با وسیله ای است که از راه اصلی عبور می کند . رانندگانی که از راه فرعی وارد راه اصلی می شوند ، باید پیش از ورود به راه اصلی در صورت لزوم توقف نموده و پس از رعایت حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای که در مسیر مجاز خود در راه اصلی و با سرعت مجاز عبور می کنند وارد این راه بشوند .
2.     اگر سرعت شان بیش از حد بوده باشد احتمال 50 50 شدن هست چون باید سرعت مجاز داشته باشند .
3.     اگر 50 50 بشود هزینه را مشترک باید پرداخت کنید .
4.     در همان شورای حل اختلاف بگوئید کروکی جدید برایتان بکشند و قسمت های آسیب دیده را مشخص کنند .


 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .