دیه پلاتین و پین گذاری

فرید  : با سلام  ! قاضی در صدور رای دو رای داده اول چهار و نیم درصد از دیه کامله و چهار پنجم از دیه دست چپ بابت شکستگی استخوان زند زبرین .
1.     سوال اول : اجرای احکام برای تبدیل رای چهار پنجم عنوان می کنند که رای ابهام دارد و احتمالا اشتباه می باشد چون چهار پنجم دیه دست برای یک شکستگی مبلغش بالاست و باید چهارپنجم از یک پنجم شکستگی عضو یا دست می نوشت که نظر شما چیست ؟
2.     سوال دوم چهار و نیم درصد از دیه کامله به تفیکیک بابت دو درصد ارش در رفتگی مچ دست چپ از دیه کامله و دو درصد دیگر بابت ارش آسیب بافت نرم ناشی از عمل جراحی ساعد چپ و نیم درصد دیگر ارش کوفتگی مچ دست راست . سوال اینجاست که اگر رای اول که چهارپنجم از دیه دست اصلاح شود و احتمالا بشود هشت درصد با التیام مطلوب آیا برای پلاتین و پین گذاری باز هم درصدی اضافه می شود یا این درصد در همان ۴.۵ رای دوم می باشد ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     اجرای احکام درست می گوید . چهار پنجم از یک پنجم درست است یعنی همان 8 درصد دیه کامل
2.     پلاتین و پین گذاری دیه ندارد چون نهایتا از بافت بدن در می آید . بابت آسیب ها در همان ارش آسیب نسوج محاسبه می شود .

 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .