روش های مهاجرت به کانادا

افشین پروند  : در مورد مهاجرت به کانادا به صورت کامل توضیح می دهید ؟ در مورد مزایا و معایب آن هم در صورت وجود توضیح دهید ؟

1.     کانادا مهمترین کشوری است که در سال های اخیر برای قشر تحصیلکرده ایران به عنوان مقصد مهاجرتی انتخاب شده است . شرایط خوب این کشور و راحتی مهاجرت به آن از عوامل اصلی درصد بالای مهاجرت افراد تحصیلکرده ایرانی به آن کشور بوده است . این کشور خودش به نیروی کاری متخصص بسیار نیازمند است و هر ساله لیست نیازهای تخصصی این کشور آپدیت می شود .  
2.     مردمان کانادا مردمانی خونگرم با درصد بالای مهاجر بوده و خصوصیات نژادپرستی در میان مردم این کشور دیده نمی شود . از این نظر زندگی در میان مردم این کشور برای مهاجران قانونمند بسیار ساده است . دولت متعادلی نیز دارد .
3.     نکته جالب در مورد کانادا این است که مهاجرت خانوادگی به این کشور امتیار بالاتری نسبت به مهاجرت انفرادی دارد . یعنی اینکه آنها به این نتیجه رسیده اند که فرد همراه با خانواده خود زندگی موفق تری در این کشور خواهد داشت . بنابراین اگر به همراه خانواده می خواهید مهاجرت کنید شرایط بهتری در انتظارتان است .
4.     کانادا همانند کشور ما کشوری 4 فصل است . البته تابستانی خنک تر دارد و زمستانی سردتر ! ضمنا پر از ایرانی است و در این کشور احساس غربت نخواهید کرد .
5.     بهتر است به مناطق جنوبی و غربی کانادا در ابتدا مهاجرت کنید . مثلا شهری مانند ونکوور . چون هوای بهتری دارد و از سرمای زیاد خبری نیست .
6.     روند دریافت ویزای کانادا طولانی است اما در صورت گرفتن ویزا ، اکثر حقوق مادی و معنوی به صورت یکجا به شما داده می شود و دیگر مانند بسیاری از کشورها مرحله بندی نمی شود .
7.     در کانادا باید شغل داشته باشید چون هزنه زندگی و سکونت بالا می باشد . همچنین مالیات نیز بالا است چون مانند کشور ما نیست که همه از مالیات پرداختن در بروند و همه باید مالیات بپردازند و هر چه درآمد بالاتر می رود مالیات هم بیشتر می شود .
8.     مهاجرت به کانادا از سال 2015 تحت سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود . هر دوره زمانی توسط سیستم مهاجرتی کانادا امتیاز حداقلی مشخصی برای ورود به مرحله اول نیاز است . به طور کلی 400 امتیار برای رد کردن این مرحله نیاز دارید .
9.     عوامل امتیازی عبارت است از : تحصیلات ، سن ، سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی ، تجربه کاری ، داشتن پیشنهاد شغلی از کانادا ، سابقه تحصیل و زندگی در کانادا ، وجود اعضای درجه 1 خانواده در کانادا و ...
10. بعد از مهاجرت به کانادا باید 3 سال در این کشور زندگی کنید تا بتوانید تابعیت کانادایی بگیرید .
11. قبلا از طریق سرمایه گذار در کانادا امکان مهاجرت وجود داشت که دیگر امکان مهاجرت از این طریق وجود ندارد .
12. ایالت کبک نیز برنامه مهاجرتی مجزای خود را دارد و قرار است در سال 2019 ، 40 هزار مهاجر با توجه به شرایطی شغلی مورد نیاز بپذیرد .

 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .