شکایت بابت هزینه های درمانی و ازکارافتادگی

مصطفی : سلام آقای نصر ! اگر کسی بخواهد بابت هزینه های درمان و بیکاری شکایت حقوقی کند برای مدت ایام بیکاری قاضی دادگاه چگونه تصمیم می گیرد ؟ چون من می خواهم بعد از گرفتن دیه از مالک ساختمان (کارفرما) شکایت حقوقی کنم ؟
الان من مشکل تنگی نفس شدید دارم و از موقع حادثه تا الان یک روز هم کار نکرده ام.نزدیک 2سال می شود و از این به بعد هم نمی توانم کار کنم . شغل من کارگر ساختمان است و بیمه کارگران ساختمانی دارم . الان با وجود مشکل تنفسی و تشنج که دارو مصرف می کنم و دیگر نمی توانم از شغل خودم درآمدی به دست بیاورم .
دادگاه چه تصمیمی بابت بیکاری من می گیرد.در قانون در این مورد چه بند و ماده وجود دارد . فارغ از تامین اجتماعی که کار افتادگی کلی و جزئی دارد منظورم این است قاضی بابت ایام بیکاری من کار رابه تامین اجتماعی واگذار می کند برای کار افتادگی یا خودش در این مورد بصورت جدا رای می دهد وکاری به تامین اجتماعی ندارد ؟!
و یادم رفت بگویم درحادثه کار کارفرما90درصد و من10 درصد با رای بازرس اداره کار مقصر شناخته شد . ببخشید سوالم طولانی شد . ممنون بابت وقتی که می گذارید ؟
1.     مستمری تان بر عهده تامین اجتماعی است .
2.     بابت دیه و هزینه های درمانی قاضی می تواند حکم دهد . البته دوره درمانی محدود و ایام بیکاری محدود . بعضی از قضات هم ، همان دیه را کافی می دانند .

 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .