بهترین روش برای مهاجرت به کشورهای اروپا

سامان سرابی :می خواهم به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم . به نظر شما چه کاری انجام دهم ؟ به کدام کشور مهاجرت کنم ؟ از چه راهی می توانم مهاجرت کنم ؟ به چه تحصیلاتی در این زمینه نیاز دارم ؟ خواهشمند است در این زمینه دقیقا برای من توضیح دهید ؟
1.     اگر به هر کدام از کشورهای اروپایی مهاجرت کنید و بتوانید اقامت آن کشور را بدست آورید انگار به تمامی کشورها مهاجرت کرده اید . یعنی می توانید به تمامی مناطق شینگن بدون ویزا و هیچ نوع محدودیتی سفر کنید . بنابراین توصیه می کنم به کشوری مهاجرت کنید که ساده تر بتوانید اقامت بگیرید . بعد از اینکه موفق شدد اقامت بگیرید به راحتی می توانید به هر کدام از کشورهای تحت پوشش شینگن مراجعه نمایید .
2.     اقامت در اکثر کشورهای اروپایی دو حالت دارد . یعنی یا موقتی است و یا دائم است . فرآیند تبدیل اقامت موقت به دائم در هر کدام از کشورها کمی متفاوت با دیگری است . با این حال در بسیاری از این کشورها می توانید بعد از 5 سال اقامت موقت خود را به دائمی تبدیل کرده و سپس تقاضای اعطای شهروندی نمایید .
3.     اگر اقامت یکی از کشورهای اروپایی را بدست آورید می توانید بدون ویزا به اکثر کشورهای جهان مسافرت نمایید و البته در تمامی کشورهای اروپایی به تحصیل ، اقامت ، امکانات درمانی و بیمه های درمانی به صورت رایگان دسترسی داشته باشید . یعنی حدود 29 کشور اروپایی !
4.     ساده ترین روش برای اخذ اقامت اروپایی استفاده از روش سرمایه گذاری است . یعنی ملکی در یکی از این کشورها خریداری نمایید و یا شرکتی در محدوده اتحادیه اروپا ثبت نام کنید .
5.     به عنوان مثالی می توانید در کشورهایی مثل اسپانیا و پرتغال به خرید ملک بپردازید . ارزش ملک حداقل باید 500 هزار یورو باشد . بعد از خرید ملک می توانند تا 5 سال در دروه ها یک ساله و 2 ساله ویزای خود را تمدید نمایند و پس از 5 سال تقاضای اقامت دائم و پاسپورت بدهند . در پرتغال باید حداقل هر فرد 7 روز در سال در پرتغال ساکن باشد ولی در اسپانیا حداقل باید 6 ماه در سال در اسپانیا ساکن باشند تا فرآیند گرفتن اقامت کامل گردد . در پرتغال بعد از 6 سال و در اسپانیا بعد از 10 سال می توانند تقاضای حق شهروندی دهند . البته در این زمینه باید موارد زیادی را در طول اقامت خود رعایت کرده باشند تا حق شهروندی به آنها داده شود . در هر دو کشور به افراد خانواده نیز اقامت داده می شود .
6.     روش دیگر برای گرفتن حق اقامت و حق شهروندی در اروپا ثبت شرکت در این اتحادیه است . باید طرح توجیهی در این زمینه ارائه شود تا کشور مقصد را راضی کند تا اجازه ثبت شرکت داده شود . نباید فکر کرد مانند ثبت شرکت در کشور ما است که با 50 هزار تومان و بدون داشتن هیچ ایده خاصی می توان شرکت ثبت کرد ؟! کشورهای دیگر کمی قانون دارند ! اگر بخواهیم تخمینی در این زمینه نظر بدهیم بین 100 هزار تا 1 میلیون دلار در این زمینه پول نیاز داریم .
7.     در همین سایت بعدا در مورد روش مهاجرت به اکثر کشورهای اروپایی توضیح می دهیم .


 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .