چگونگی دریافت مستمری ازکارافتادگی

مهدی : سلام استاد نصر ! من دوباره مزاحمتون شدم ؟! می خواستم اگه امکان داشته باشه لطفا بنده رو بابت بیمه راهنمایی بفرماید استاد ؟ سوال بنده این بود که جنابعالی درمورد شرایط جسمانی بنده که بابت محاسبه دیه به جناب عالی ایمیل زده بودم و شما با راهنمایی های جامع و کامل خود بنده رو راهنمایی کردید از جنابعالی سپاسگذارم استادنصر !
 شما در جریان صدمات وارده به بنده هستین درتصادفی که پارسال کردم .پای راستم از روی زانوی قطع شده لگن سمت راستم شکسته و استخوان ران پای راستم نیز شکسته که دارای پلاتین می باشد ودر ضمن ۴تا از مهره های کمرم و پای چپم درشت نی ونازک نی نیز شکسته و همچنین بافت نرم پای چپم نیز با وسایل ارتوپدی نگهداری شده ومفصل قدامی زانوی پای چپم نیز آسیب دیده وهمچنین عصب و مچ وانگشتان پای چپم نیز از کار افتاده که نمی توام خوب راه برم وحرکتشون بدم .
پزشک قانونی۱۶درصددیه زده وحال عرایضم این بود که آیا با آسیب وقطع عصب مچ و انگشتان پای چپ و پارشده رباطی قدامی زانوی چپم آیا پای چپم را نیز می توانم درکمسیون پزشکی از کارافتاده اعلام کنند واگر قبول بشه چند درصد ازکار افتادگی برای پای چپم امکان داره درنظربگیرند ؟
من پائین صفحه سه سوال بیمه ازجنابعال دارم لطفا بنده رو راهنمایی بفرمائیدممنون میشم  ؟ حال استاد گرامی من چگونه می توانم از بیمه کارافتادگی استفاده کنم که شرایط بیمه ای خودم را در ذیل به عرض می رسانم جناب نصر  ! بنده الان حدود یک سال که قطع عضو شدم و هنگام تصادف بنده بیمه ای نداشتم و چون هزینه های درمان و خرید پروتز زیاد شدمجبور شدم وسیله زیر پایم را بفروشم و چون مستاجرنیز هستم زندگی برایم سخت شده است؟   جناب استادنصر من قبلا حدود چند سال پیش حدود۵ سال بیمه واریز کردم و چون به علت تغیرشغل متاسفانه نتوانستم به خاطر مسائل مالی بیمه خودم را واریزکنم با بیمه قطع همکاری کردم .
سوال بعدی این بودکه آیا می توانم مبلغ دو سال بیمه خدمت سربازی را یک جا پرداخت کنم که جمع سابقه بیمه من بشه ۷ سال ! آیا راه حلی وجود دارد تا بتوانم با هفت سال سابقه خودمو از کار افتاده اعلام کنم ؟
سوال بعدی این بود باشرایطی که بنده دارم اگر شرایط بیمه ای من نشد که بتوانم بیمه کار افتادگی دریافت کنم جنابعالی چه راهنمایی می کنید که من بتوانم خودم را  از کار افتاده کنم  ؟
سوال بعدی این بود که جنابعالی چه نوع بیمه ای به من پیشنهاد می کنید ؟ منظور بیمه خویش فرما یا مشاغل آزاد هستش ؟ از جنابعالی استدعا دارم که درحدالمقدوربهترین راه نسبت به شرایطم جلوی پای بنده بذارید ؟  استاد دوباره ممنون وسپاسگذارم بخاطر تمام خوبیها ومهربونیاتون به خاطر صبر وحوصله ای که به خرج دادین وبه عرایض ما بدون هیچ چشم داشتی گوش دادین ؟ شمارو به خدای بزرگ می سپارم و بهترین ها رو برای جنابعالی و خانواده محترم از خداوند منان مسئلت می نمایم. ارادتمند ومزاحم همیشگی مهدی از قزوین ؟
1.     مجموعا به نظر من ازکارافتاده می شوید ولی مستمری به شما تعلق نمی گیرد چون یکسال قبل از حادثه بیمه نداشته اید و شرایط ماده 75 را ندارید .
2.     بهتر است خودتان را بیمه اختیاری کنید تا 10 سال سابقه تان پر شود . بعدا می توانید درخواست دریافت مستمری با 10 سال سابقه کنید و چون شرایط ازکارافتادگی دارید دیگر شرط سنی مهم نیست .
3.     ابتدا باید بیمه شوید و سپس درخواست خرید بیمه سربازی تان را بکنید و ادامه دهید تا 10 سال سابقه تان پر شود .
4.     اگر نمی توانید هزینه بمه اختیاری را بدهید بیمه حرف و مشاغل آزاد 18 درصد انجام دهید . البته در آن صورت برای دفترچه باید پول بدهید و فرانشیز درمانی نیز باید پرداخت کنید .


 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .