هزینه تمبر باطل کردن بابت دعاوی حقوقی

مصطفی : سلام آقای نصر ! خسته نباشید !
1.     بنده برای گرفتن13درصد دیه که دادگاه تجدید نظر قبول نکرد یک شکایت حقوقی کردم ! بابت 13درصد دیه حادثه کار که درآخرین گزارش پزشکی قانونی آمده است .
2.     من برای شکایت با یک وکیل حقوقی توافق کردم بابت 13درصد دیه مبلغ 5 میلیون حق الوکاله پرداخت کنم. من گفتم الان پول ندارم و ایشان گفتند 1میلیون الان پرداخت کن بابت تمبر باطل کردن و مابقی را پایان کار پرداخت کن. حالا منظور از پایان کار وقتی است دیه را بگیرم یا رای دادگاه بدوی ! چون احتمال دارد بعد از رای دادگاه بدوی کارفرما اعتراض کند و به تجدید نظر برود. حالا باید من چطور با وکیل توافق کنم ؟
3.     وکیل گفت هزینه 13 درصد دیه شما بابت شکایت حقوقی سه ونیم درصد باید در دفاتر قضایی پرداخت کنی و بعد از صدور رای این مبلغ را قاضی بهمراه 13درصد دیه را در رای می آورد و مقداری از هزینه وکالت من را به شما پس می دهد. آیا درست گفته ! کلا بابت 13درصد دیه من چقدر باید به دادگستری پرداخت کنم و هزینه وکیل چقدر پس داده می شود  و روندش چگونه است ؟ ممنون خسته نباشید ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     منظور از پایان کار هر چزی می تواند باشد . بهتر است به خود ایشان بگوئید منظورشان از پایان کار چیست ؟
2.     3.5 درصد هزینه شکایت حقوقی است . می شود 1 میلیون و 228 هزار تومان که تمبر باطل می شود
3.     هزینه وکیل مبلغ مشخصی نیست و توافقی است . ربطی به قاضی و پس دادن بعد از جلسه دادگاه ندارد .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .