شکایت به اداره کار


حسین عباسی : سلام ! به بنده مدتی پیش دو سه هفته قبل از شروع مدارس سرایداری یک زمین فوتبال پیشنهاد شد . شرایط را به این شرح توضیح دادند که طول روز را کارکنم تو اوقات فراغتم خورده کارهایی داره که انجام بدهم ونحوه و زمان انجام کارها را به من آموزش می دهند :
1.     زدن چمن ها هر ماه یکی دوبار که خودمون زمانش برسه بهت می گوئیم  !
2.     مواظبت از اموال که در ازائش۳۰میلیون سفته ازم گرفتند
3.     کنترل تردد افراد که خودمون بهت لیست می دهیم یا هماهنگ می کنیم و تا ساعت ۵ کسی حق ورود را ندارد .
بنده هم با توضیح دادن اینکه خانومم بارداره و اوضاع مناسبی نداره و....قبول کردم و در ساختمان سرایداری مستقر شدم . روز به روز به وظایفم اضافه می شد ، چمنها باید دو سه روز یک بار زده شود ، آبیاری هر روز ، نظافت زمین و اطراف زمین (آشقال ورزشکارها جلد آب معدنی و..)  . کل طول روز را مواظب باشم گاوهای همسایه ها وارد زمین نشوند ، کثافت گاوهارا تمیز کنم ، سرویس بهداشتی را نظافت کنم ، ورزشکارها هم صبح می آیند هم ساعت۳ بعدازظهر به بعد(قرار بود تا ساعت ۵ کسی نیاید) !
زمانی که ورزشکارها هستند باید حضورداشته باشم ، کلید لازم دارند ، بعضی وسایل ، روشن کردن پمپ آب و...روزی که برای مستقر شدن در خانه آمدیم به ما گفتند آب شرب نداری و خودت باید تهیه کنی ! خلاصه که وظایفم چند برابر شد تاحدی که طول روز در سرکارم کسل و خسته بودم که اوساکارم عذرمو خواست !
وقتی فشارهایی که به من آوردند می گفتند نفر قبلی خانمشم کمکش کرده است . خانمم که اینو شنید زمانی که من خانه نبودم کارهای سنگین زمین را انجام داده بود و احتمالابه دلیل اینکه آب تصفیه نبود دچار عفونت هم شد و باعث شد بچه مان سقط و کورتاژ شود با تمام هزینه های بیمارستان و فلان !
در ضمن بی حقوق هستم ، فقط محل سکونت را بهم دادند و ۶ماه پول برق و گاز راندهم ۶ماه بدهم . الان هم که مدتی از شروع مدارس گذشته و دخترم را دراین محل ثبت نام کردم می گویند که مورد تائید ما نیستی و باید طی دوسه روزه خالی کنی.حق و حقوق من چیست ؟ چگونه شکایتی می تونم بکنم بابت مرگ فرزندم میشه شکایت کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون ؟
1.     تمامی حقوق و مزایای قانون کار به علاوه اضافه کار به شما تعلق می گیرد . اما چه مدارکی دارید که این موضوع را اثبات نمایید ؟ بدون مدارک مکتوب کار خیلی سخت می شود ؟!
2.     بابت هزینه های بیمارستان و دیه بچه می توانید شکایت کیفری بکنید . البته احتمال موفقیت در این شکایت زیاد نیست .
3.     بهتر است به اداره کار شکایت کنید و درخواست بازرسی دهید .

 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .