قرارداد کار که مشمول بیمه تامین اجتماعی نباشد ؟!

کامبیز مقدم : با سلام و احترام ! یه سوالی داشتم ! من جهت نگهداری از مادرم از شخصی بصورت روزانه هشت ساعت کاری از شنبه تا چهارشنبه به خدمت گرفتم و حقوقی با هم به توافق رسیدیم . می خواستم بپرسم بیمه تامین اجتماعی برای ایشان می خواهم رد نکنم و قراردادی ببندم که مشمول قانون کار نشود . می توانیید راهنمایی فرمایید ؟ در حالت عادی تامین اجتماعی به این موضوع کاری ندارد . اما اگر ایشان به اداره کار شکایت کند با هر نوع قراردادی که ببندید مشمول ماده 148 قانون کار یعنی بیمه تامین اجتماعی می شوند . البته اگر مدارک کارکرد ارائه کنند . ایشان در قبال دریافت حقوق برای شما کار می کنند و بنابراین مشمول قانون کار و بیمه تامین اجتماعی می شوند . فرقی نمی کند چه نوع قراردادی ببندید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .