آیا تسویه حساب کارگر با کارفرما بدون سند پرداخت قابل قبول است ؟

امیر : با سلام و احترام ! ما چند نفر از کارگران یک موسسه که از طرف کارفرما اخراج گردیدیم طی شکایت به اداره کار  در رای هیئت تشخیص مبنی بر پرداخت بالای ۲۱ میلیون از طرف کارفرما برای هر یک از کارگران ملزم شده بود که در رای حل اختلاف با رابطه و نفوذ کارفرما رای هیئت تشخیص به کل نقض گردیده است .
ملاک ما رأی وحدت رویه ۱۷-۲۰ مورخ ۱۳۹۷/۱/۲۱(برگ تسویه حساب کارفرما با کارگر بدون سند پرداخت ، کافی نیست) بود . کارفرما هم ملاکش این بود که تعهد محضری مبنی بر دریافت تمام و کمال حق و حقوقمون دادیم. متاسفانه یکی دوتا از نمایندگان جلسه حل اختلاف بیان کردند که رای وحدت رویه برای دست نوشته هست نه تعهد محضری ! سوالی که از جنابعالی داشتیم با توجه به نفوذ کارفرما امکان گرفتن رای در دیوان هست؟ بعدش مرحله دیوان می توانیم از شما به عنوان وکیل استفاده کرد ؟ ممنون ؟
1.     به رای هیات حل اختلاف در دیوان شکایت کنید . به نتیجه می رسید . ربطی به دستنویس و یا تعهد محضری ندارد . ایشان باید مدارک پرداخت ارائه کند . تعجب می کنم چظور هیات حل اختلاف چنین رایی صادر کرده است .
2.     بنده فعلا کار وکالت انجام نمی دهم .


مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .