شکایت بابت دیه و گرفتن غرامت از تامین اجتماعی

حامد : با سلام و خسته نباشید ! بنده شش ماهی بود که در یک مغازه شیرینی پزی کار می کردم ! خلاصه هنگام برداشتن سینی ها دو تا از مهره های کمرم شکستt3,t7)) . بعد از MRI و س تی اسکن  دکترها گفتند 4 تا از مهره هایت شکستند . حالا هم جراحی نکردند و فرستادند طب هسته ای ! اونجا هم 6تا از مهره هایم  را که شکسته است نشان داد .
حالا هم شکستگی مهره هایم زده به زانوهایم ، حتی نمی توانم یک قدم بردارم ! کار فرمایم بیمه مسئولیت مدنی ندارد . تامین اجتماعی هم بیمه ام را قطع کرده است . می گویند تو از اول دیسک داشتی ! بدون پول خانه نشین شده ام بخدا !لطفا جوابم را بدهید چکار کنم ؟ خسته نباشید ؟
1.     امیدوارم در ایام کار در شیرینی فروشی بمه تامین اجتماعی بوده باشید اگر نبودید بابت سابقه بیمه تان به اداره کار شکایت کنید .
2.     اگر مشکل بیمه تامین اجتماعی تان حل شد بابت آسبی که دیده اید از پزشک معالج گواهی استعلاجی بابت ایام خانه نشینی تان بگیرید و گواهی را به شعبه تامین اجتماعی ارائه کنید . با تائید شورای پزشکی به شما حقوق داده می شود و سابقه بیمه تان نیز کامل می شود .
3.     درخواست ازکارافتادگی به تامین اجتماعی دهید و گزارش حادثه از بازرس اداره کار و گزارش بررسی حادثه از تامین اجتماعی بگیرید . اگر بیشتر از 10 درصد ازکارافتاده شوید به شما غرامت تعلق می گیرد .
4.     اگر کارفرمایتان هوایتان را ندارد از وی به کلانتری شکایت کنید و درخواست دیه نمایید . با رای پزشکی قانونی و دادگاه می توانید دیه بگیرید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .