از بیمه دیه بگیرم یا از طریق پزشکی قانونی اقدام کنم ؟


بهزاد : با سلام خدمت مشاور محترم ! بنده در حین کار انگشتان دست چپم چهارم و پنجم قطع شده از ته ! دو قسمتی از کف دستم رفته ! 40 تا بخیه خرده و من از کارفرما شکایت کردم؟ مراحل اولیه است و بنده 300تومان واریز کردم به حساب دادگستری که کار شناس بیاید ولی کار فرما می گوید برو از بیمه ایران دیه را بگیر و ببند .
رفتم از قاضی پرونده 10روز مهلت گرفتم . حالا سوال بنده این است که آیا بیمه کلا دیه بنده را کامل می دهد یا نه ! چون که بیمه کارفرما ایران است . بالاترین سقف گرفته و پرداخت کرده ! خواهش می کنم بنده را راهنمای کنید ؟ واقعا نیاز دارم و دیه پزشک قانونی چقدر می باشد و دیه بیمه ایران چقدر می باشد و بهتر است کدام راه را ادامه بدهم مرسی از راهنمای شما ؟
1.     بابت قطع انگشتانتان 20 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 54 میلیون تومان
2.     بابت جراحت کف دست و زخم های دیگر نیز ارش تعلق می گیرد .
3.     معمولا بیمه ها کمتر از نظریه پزشکی قانونی و رای دادگاه دیه می دهند . البته وضعیت بیمه ایران کمی بهتر است . از بیمه بپرسید اگر در همین حدود دیه می دهند که از بیمه بگیرید چون سریعتر است وگرنه شکایت بهتر است .
 مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .