آیا باید پول کارفرما را برگردانم ؟

سعید : سلام آقا نصر ! شرمنده باز مزاحم شدم . بنده در کار آسیب دیدم از ناحیه انگشت چهارم و پنجم قطع شده از ته !  دو قسمتی از کف دستم از بین رفته ! دفعه قبل برای شما نوشته بودم که آیا ممکن است بیمه ایران به من همه درصد محاسبه می شود چون که بیمه کارفرما ایران است بیمه مدنی شرکت ؟
حال سوال بنده اینکه اگه کارشناس بیمه ایران اگه بنده را 20درصد مقصر حادثه گرفته باشد از دیه بنده کم میشه چقدر کم میشه و حالا من قبل از اینکه بیمه ایران مراجعه کنم وخود کارفرما هم میدونه که ازش شکایت کردم ولی رفتم شکایتم پس گرفتم وچون که به بنده هزینه عمل داده به مبلغ 14میلیون و به خود بنده 8 میلیون داده و از بنده سفته گرفته ومن هم اثر انگشت زدم چون ایشان می ترسد که من دوباره از شکایت کنم .
ولی بنده رفتم رضایت دادم دادیار میگه که پرونده مختومه شده دیگه نمیتونم ادعایی داشته باشم . حالا سوال بنده این است که آیا بیمه به من پول داد ایشان می توانند از من مبلغ که به بنده دادن متو نه بگیره یا نه و اینم بگم که بیمه ایران تا سقفه 10میلیون هزینه را برمی گردانه با ارایه فاکتور ؟
1.     هر درصدی مقصر باشد از دیه تان کم می شود . 20 درصد مقصر باشید 20 درصد کم می شود.
2.   بیمه دیه را باید بدهد و ربطی به کارفرما ندارد .  . اما اگر هزینه درمانی بدهد و کارفرما بابت هزینه درمان به شما پول داده باشد منطقی است که پول ایشان را برگردانید .


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .