محاسبه مستمری تامین اجتماعی

بهرام : سلام و عرض ادب مجدد خدمت شما بزرگواران عزیز ! اجرتان با خداوند منان ! بنده حقیر مجددا مزاحمتون شدم . قبلا چندتا سوال کردم جواب دادید ممنونم اما یکی دوتا جواب سوال را نفهمیدم سوالم را مجددا مطرح می کنم :
1.     فرض کنید کارفرما پدر خانمش و را استخدام کردیم که قبلا سابقه بیمه داشته بمدت 28 سال ! الان ایشان مسئول خرید داخلی مواداولیه تولید و فروش داخلی محصولات شرکت (تولیدکننده استرچ فیلم های صنعتی و غذایی وکشاورزی) است و از اول شهریور 98 با اولین لیست بیمه شرکت اسمش رد شد . دستمزد روزانه تعیین شده برای این فرد ازطرف اداره بیمه 531000 ریال می باشد ولی کارفرما دستمزد روزانه اورا 800000 ریال گفت درلیست بیمه رد کنیم . آیا این مورد را اداره بیمه ایراد می گیرد ؟ آیا درلیست بعدی می توانیم کمش کنیم ؟و اینکه آیا در لیست بیمه بعدی می توانیم براش اضافه کاری رد کنیم تاحق بیمه اش زیاد شود یا گیر می دهد اداره بیمه ؟ یا اینکه دستمزدشو مثلا 65 یا هفتاد هزار بزنیم و هم برایش اضافه کاری رد کنیم تا حق بیمه اش زیاد شود ؟ خواهشمندم راهنماییم بفرمایید که راهکارچیست تا چه مقدار را گیر می دهد اداره بیمه ؟
2.     دراین شرکت تعداد 18 نفر پرسنل داریم که از اول شهریور 98 بیمه شدند حالا ما طبق لیست اداره بیمه که دستمزد روزانه هرکدامشون فرق می کرد (بعضی ها دستمزد روزانشون 505627 ریال وبعضی ها 531000 ریال و مدیر داخلی و تولید هم دستمزد روزانشون 758000 ریال و حسابدار 607000 ریال و مهندسان برق ومکانیک هم هرکدام دستمزد روزانشون 657000 ریال. حالا سوالم این است که حقوق پرداخی ما هم باید طبق این دستمزد روزانه شان باشد . آیا کمتر ازاین مثلا همه را با همون دستمزد روزانه حداقل اداره کار (505627 ریال) می توانیم بدهیم یا اداره کار گیر می دهد وممکن است بگوید چرا حقوق مثلا یک حسابدار که دستمزد روزانه اش دراینجا 607000 ریال شما با دستمزد روزانه 505627 ریال بهش حقوق دادید یا اینکه یک نفر از این کارکنان بعد از یک مدتی برود اداره کارشکایت کند که دستمزد روزانه من را مثلا همان اداره بیمه 607000 ریال تعیین کرده و با آن بیمه ام رد می شود ولی این شرکت دستمزد روزانه من را حداقل دستمزد (505627 ریال برای سال 98).  ایا می توند شکایت کند واظهاراتشو اداره کارقبول می کند و شرکت را می تواند محکوم کند دراین مورد ؟
3.      حالا اگر کارفرما حقوق و مزایا وحق مسکن و حق اولاد و اضافه کاری و بن کارگری و عیدی و پاداش و حق سنوات همه را ماهانه پرداخت کند کدام یک ازاین اقلام رو باید درلیست بیمه جزء موارد مشمول و کدام یک جزء موارد غیر مشمول است در لیست بیمه ؟ خواهشا نام هرکدام ازاقلام بالا رامشخص کنید که کدام مشمول و کدام غیرمشمول هست ؟ اگر ماهانه پرداخت بشود ؟ببخشید طولانی شد خداوند خیرتان دهد ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     بهتر است همان مبلغ اعلام شده بیمه را اعمال کنید و بقیه موارد ار در قالب اضافه کاری محاسبه کنید . اگر به سابقه فرد دقت کنند اجازه پرداخت حق بیمه بیشتر از مبلغ مقطوع را نمی دهند. اگر هم متوجه نشوند در زمان پرداخت مستمری می فهمند و آن را باطل می کنند . ضمنا در پرداخت حق بیمه بیشتر با عناونی نظیر اضافه کاری زیاده روی نکنید . اگر نسبت به سال های قبل افزایش زیادی صورت پذیرد بیمه به راحتی متوجه می شود و علی رغم تصریح قانونی مبنی بر پرداخت براساس 2 سال آخر لیست بیمه تان را باطل می کنند.
2.     حداقل های قانون کار را باید رعات کند . اگر به اداره کار شکایت کند ابتدا به قرارداد استناد می شود و سپس به لیست بیمه . اگر قرارداد قانونی موجود نباشد به لیست بیمه استناد می شود .
3.     فقط عیدی مشمول حق بیمه نیست . بقیه مشمول می باشد . پاداش اگر به معنای سنوات پایان سال باشد مشمول حق بیمه است وگرنه مشمول نیست.


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .