چرا کارگر مقصر حادثه ناشی از کار شده است ؟

م.مفخم : سلام ! بنده به همراه 4 نفر سر ساختمان کار آرماتوربندی و قالب بندی برای پیمانکار کار می کردیم . قالب ستون بسته بودیم که ستون بدلیل ضعیف بودن میلگردها واژگون شد که بنده دو پایم شکست و یکی ازهمکاران فوت شد . کارشناس اداره کار و کارشناس بیمه 50 درصد پیمانکار ، 30 درصد صاحب کار ، 20 درصد هم ما چهار نفر کارگر را مقصر اعلام کرده که ما به این رای اعتراض زدیم .
اگر میشه راهنمایی کنید همه چیز مشخصه که ضعیف بودن میلگرد باعث واژگونی ستون بوده است . دلیل مقصربودنه ما چیست . و چ کارباید بکنیم ممنون از راهنمایی هاتون ؟
1.     باید گزارش حادثه ناشی از کار و گزارش بررسی حادثه ناشی از کار را دید تا بتوان علت را مشخص کرد . انگونه نمی توانم نظر دهم .
2.     به احتمال زیاد 20 درصد به خاطر عدم رعایت موارد ایمنی بوده است و یا اینکه چرا از اول ضعیف بودن میلگردها را گوشزد نکردید .
3.     به نظر می رسد ممکن است اعمال نفوذ هم شده باشد . به احتمال زیاد با اعتراض به نتیجه می رسید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .