تامین اجتماعی بیمه بیکاری را برقرار نمی کند ؟!

مهندس : سلام و خسته نباشید ! من کارمند دفتر مرکزی یک شرکت پیمانکاری بودم که شرکت بیمه من را از پیمان رد کرده و تامین اجتماعی بیمه بیکاری من را نمی دهد . با وجود اینکه من اخراج شدم و رای اداره کار دارم که در  آن به قانون 2 و 3 و 148 و ...اشاره شده است و حتی کمیته استانی در پرونده سابقه نوشته در صورت واریز حق بیمه از دفتر مرکزی موافقت می شود اجراییه گرفتم و بردم تامین اجتماعی !
باز هم می گویند پرونده ات روی هواست و دو ماه دیگه صبر کن تا اون یک ماه معوقه بیمه ات واریز شود و بهت جواب بدهیم . تامین اجتماعی همون اول گفت برو رای رو اصلاح کن ! باید توی رای بیاد دفتر مرکزی بودی و کارفرما الزام بشود که از دفتر مرکزی رد کند ولی اداره کار گفت این چه حرفیه! وقتی رای ازینجا می دهیم یعنی تو دفتر مرکزی بودی !
گیج شدم ! پیش اداره کل هم رفتم اونم حرف شعبه رو زد ولی من حقمه بیمه بیکاری را بگیرم. حالا با توجه به این وضعیت بهترین راه حل چیست؟ میشه من الان برم دیوان شکایت کنم که تامین اجتماعی بلاتکلیف نگهم داشته است ؟ بعد از دو ماه اگر موافقت کرد میشه برم شکایتمو پس بگیرم ؟مشکلی پیش نمی آید ؟ لایحه برای دیوان را به کجا بدهم بنویسند  که موضوع من را اشراف داشته باشند ؟
به نظر من دو ماه صبر کنید . در همین زمان از کارفرما بخواهید لیست اصلاحی بیمه بزند و نام شما را به عنوان کارگر دفتر مرکزی ثبت کند . بعد از اصلاح لیست بیمه به احتمال زیاد تامین اجتماعی قبول می کند . اگر به هر دلیلی قبول نکرد به دیوان عدالت اداری از تامین اجتماعی شکایت کنید .مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .