شکایت از کارفرما بابت اضافه کاری

محمد : با سلام و خسته نباشید خدمت شما ! بنده ( طی سوال قبلی از شما به صورت تلفنی ) به اداره کار شکایت کردم و رای ابلاغ شد و بنده و کارفرما به رای معترض شدیم و در جلسه اول هیات حل اختلاف پرونده بنده به کارشناس دادگستری برای رفع ابهامات ارجاع شد.
پس از رویت کارشناسی بنده طی لایحه ، اعتراض خود را در پرونده تقدیم نمودم و منشی جلسه گفت تا روز جلسه دوم بایستی صبر کنی تا به اعتراضت به کارشناسی رسیدگی شود . جلسه دوم بنده ۱۱ آبان ماه می باشد و متن لایحه بنده بشرح ذیل می باشد :
 به نام خدا
ریاست محترم هیات حل اختلاف شعبه سوم استان اصفهان:
با سلام واحترام:
بدینوسیله در خصوص پرونده کلاسه.........مربوط به اینجانب .......... شکایت علیه ........... با توجه به اینکه نظریه کارشناسی در تاریخ۹۸/۰۷/۰۱به اینجانب ابلاغ گردیده است با مطالعه نظر تقدیمی کارشناس موارد ذیل ، مورد اعتراض بنده می باشد و از شما هیات محترم تقاضامندیم نسبت به موارد ذیل دستورات و تصمیمات کافی را مبذول بفرمائید:
1.     اظهار نظر در خصوص میزان مطالبات سالهای ۹۶ و ۹۷ که خارج از قرار کارشناسی بوده و با توجه به عدم اعتراض اینجانب کارشناس نمی بایست نسبت به آن اظهار نظر می نمود.  
2.     در محاسبه حقوق و مزایا سالهای ۹۶و ۹۷ ، به مبالغ دستی و اجناس خریداری شده طبق ادعای کارفرما اشاره و از میزان مطالبات اینجانب کسر شده است که به هیچ عنوان مورد تایید بنده نمی باشد . به استحضار می رساند که مبالغ واریزی در سال ۹۶ به مبلغ ۶۷،۳۲۷،۰۰۰ ریال و در سال ۹۷ به مبلغ ۳۸،۲۷۰،۰۰۰ ریال مورد تایید بنده می باشد و مبالغ ارائه شده از طرف کارفرما و کارشناس مورد تایید نمی باشد
3.     کارفرما در صورت جلسه ۹۸/۰۵/۱۳ در حضور کارشناس محترم پرونده ، به ساعات کاری کاری اینجانب در سال ۹۶ در ۶ ماهه اول سال روزانه به میزان ۹/۵( نه و نیم ) ساعت است اقرار کرده در حالیکه کارشناس در گزارش کارشناسی اضافه کاری را مردود اعلام نموده است .
4.     کارفرما در صورت جلسه مورخه ۹۸/۰۵/۱۳ اقرار به پرداخت حقوق (در سال ۹۵ ) اینجانب به میزان ۱۳۰،۰۰۰،۰۰۰ نموده است در حالیکه مشخص نیست کارشناس محترم بر چه اساسی به مبلغ ۱۵۶،۴۹۴،۰۰۰ریال اشاره کرده است.
5.     در پایان با توجه به اینکه خواستار محاسبه پایه حقوق طبق فیش واریزی در تامین اجتماعی بودم لذا کارشناس مذکور به آن اصلا توجهی نکرده و از شما هیات محترم تقاضای محاسبه آن طبق فیش واریزی تامین اجتماعی که به پرونده پیوست داده شده است خواستارم . در خاتمه  به استناد ماده ۸۶ آیین دادرسی کار هرگونه تصمیم گیری نهایی به عهده شما هیات محترم می باشد .
سوالات بنده بشرح زیر میباشد :
1.     الان هیات حل اختلاف با توجه به مطالب فوق چه تصمیمی می گیرد ؟
2.     آیا احتیاجی هست پرونده را به هیات ۳ نفره بفرستند در مورد اضافه کاری که کارفرما اقرار کرده ( کارشناس روی برگه اظهارات من و کارفرما را نوشته و در پرونده ثبت کرده) ولی نمی دانم چرا اضافه کاری را مردود اعلام کرده یا احتیاجی به هیات ۳ نفره نیست ؟  یا خود هیات با توجه اقرار کارفرما رسیدگی می کنند ؟
3.      الان با توجه به تجربه طولانی شما اگر پرونده به هیات ۳ نفره برود آیا ممکن است که رای به ضررم صادر بشود . الان چکار کنم همین رای را بپذیرم یا ارجاع بدهم به هیات ۳ نفره تا اضافه کاریم مشخص شود ؟
4.     الان کارفرما اقرار کرده که ۱۳ میلیون به من داده ولی با توجه به اسنادی که کارفرما در اختیار کارشناس گذاشته کارشناس ۱۵ میلیون برآورد کرده (که من قبول ندارم) . من می خواهم بدانم آیا کارشناس نباید همون مبلغی که کارفرما اقرار کرده را در نظریه اش می نوشت؟ من از یه وکیل پرسیدم گفت که چون کارفرما اقرار کرده به شما ۱۳ میلیون داده حتی اگر هم اون ۱۵ میلیون که کارشناس محاسبه کرده درست باشه دیگه همون ۱۳ میلیون درسته و نمی توان به مبلغی که طرف اقرار کرده بیشتر نظر داد. آیا این مطلب درست است؟ با تشکر و احترام فراوان از شما کارشناس محترم ؟
پاسخ به سوالات شما به شرح زیر است :
1.     نمی توانم پیشگویی کنم با این حال به نظر من بند 1 نظر شما را می پذیرند ، بند2 را برای بررسی مجدد به کارشناس ارجاع می دهند ، اضافه کاری را تائید می کنند و همان ادعای کارفرما در مورد میزان پرداخت حقوق را تائید می کنند و مبلغ پایه حقوق را برای پرداخت به شما تائید می کنند .
2.     ببینید نظر هیات در مورد اضافه کاری چیست . اگر نظرشان مثبت نبود درخواست بررسی کارشناسی مجدد بدهید . اگر مدرک مکتوب اضافه کاری نداشته باشید تائید نمی کنند .
3.     اضافه کاری به مدارک مکتوب مانند فیش حقوق و یا سیستم حضور و غیاب نیازمند است . تعداد کارشناسان اهمیتی ندارد . اگر مدارک فوق را ندارید اعتراض نکنید .
4.     بله ! نظر وکیل درست است .


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .