استراحت پزشکی در بیمه صنایع دستی

Jamil : با سلام ! خواهر بنده چند روز پیش تصادف کردند و مچ دستشون ترک برداشت و یکی از انگشتهاش دچار شکستگی شد. ایشون کار سوزن دوزی می کردند ! الان تا زمان بهبودی امکان کار کردن دارند. ایشون از طرف میراث فرهنگی (در زمره صنایع دستی) حدود ۵ ساله بیمه تامین اجتماعی شدند.
وقتی به شعبه تامین اجتماعی شهرمون مراجعه کردند بهشون گفتند طول درمان بهشون تعلق نمی گیرد ؟! کلا به صنایع دستی تعلق نمی گیرد و برای استفاده از استراحت پزشکی باید استخدام در شرکت یا جایی باشند. آیا این درسته؟ و اینکه ایشون به غیر از این کار هیچ منبع درآمدی ندارند واقعا کاری نمیشه براشون کرد؟مثلا از طریق اداره کار یا هر ارگان دیگه ای؟ اگر راهی هست لطفا روالش رو توضیح بدهید ؟
1.     متاسفانه درست گفته اند . بیمه شدگان صنایع دستی امکان استفاده از کمک هزینه ایام بیماری را ندارند .
2.     به غیر از گرفتن دیه از مقصر حادثه راه دیگری که هست این است که بابت بیکار شدن در این ایام و هزینه های درمان بر علیه مقصر حادثه در دادگاه عمومی شکایت کنند و تقاضای خسارت نمایند .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .