مقصر تصادف زنجیره ای

عباسی : سلام و وقت بخیر ! ماشین اول به ماشین دوم می خورد و در حد یک گلگیر آسیب می بیند . ماشین دوم از ترس فرمان را به شدت می چرخاند و به ماشین سوم اصابت می کند و ماشین تصادف شدیدی می کند و خسارات زیاد می بیند .
حال من که راننده ماشین اول هستم ماشین سوم به طرفیت بنده اظهارنامه داده و وکیل گرفتند و مطالبه تمامی خسارات را از بنده نموده اند به انضمام هزینه وکیل و دادرسی . با توجه به اینکه واکنش راننده ماشین دوم ( واسطه ) سبب ایجاد خسارت شده آیا به نظر شما می توانم با استناد اینکه تصادف من با ماشین اول نوعا موجب چنین خسارتی نمی شده دعوا را رد کنم ؟ و یا قسمتی از هزینه را متقبل شوم ؟
1.     شما می توانید از خودتان دفاع کنید و دعوا را رد کنید . تصمیم در این مورد با هیات 3 نفره کارشناسی شورای حل اختلاف است . با توجه به نوع تصادف انها تشخیص می دهند . البته بعدا می توان به هیات های 5 نفره و 7 نفره هم اعتراض کرد .
2.     با توجه به درصد تقصیری که دارید باید هزینه پرداخت کنید ! چه خودتان یا از طریق بیمه تان !
3.     اگر تصادف را بهتر توضیح می دادید شاید می توانستم در مورد مقصر بهتر نظر دهم .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .