بیمه خسارت صاعقه به وسایل برقی

حسن احمدی : با سلام و ادب ! جسارتا کسی که برای یک مدرسه بیمه آتش سوزی دارد و ادعا می کند در اثر صاعقه سیستم برقی مانند برد تابلو سوخته ، از طریق بیمه نامه قابل پرداخت هست یا خیر ؟ با عنایت به اینکه در ماده 21 ماده 10 اشاره به خسارت مستقیم به مورد بیمه شده است و در اینجا هم صاعقه بطور مستقیم به مورد بیمه اثبات نکرده و به نظر بنده قابل پرداخت نمی باشد . نظر شما بزرگواران چیست ؟ خسارات ناشی از ورود بار الکتریکی زیاد حاصل از صاعقه در دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی جزء استثنائات است . خسارت صاعقه باید مستقیم باشد حتی اگر منجر به آتش سوزی نگردد . اگر اصول ایمنی رعایت می شد تابلوی برق نمی سوخت .


 مشاوره رایگان و تلفنی :  برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید. سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .