چه زمانی درخواست بازنشستگی دهیم ؟

منصور امینیان : سلام ! با احترام ! من در نیمه دوم بهمن ماه 50 سال تمام می شوم و سابقه کاری هم (سختی + عادی) 35 سال می شود . می خواستم بفرمایید من برای روند بازنشستگی از کی می توانم اقدام کنم ؟ آیا چند ماه زودتر می شود اقدام کرد تا مراحل جمع آوری سابقه و تایید سابقه سختی کار و ... انجام شود که دیگر در بهمن ماه سوابق آماده شده باشد یا حتما باید صبر کنم بعد از نیمه دوم بهمن اقدام کنم؟ در کل مرحله از روال بازنشستگی را می شود زودتر انجام داد تا بعدا بتوانم قبل از پایان سال ترک کار را بگیرم ممنون ؟
1.     ابتدا پرینت سابقه تان را از سایت بگیرید و اگر نقصی دارد به آخرین شعبه بیمه تان مراجعه کنید تا فاصله های بیمه ای را پر کنید .
2.     از شعبه بیمه پیگیری کنید که حق بیمه 4 درصد یا 8 درصد مشاغل سخت و زیان آورتان پرداخت شده باشد و سابقه سخت و زیان آورتان محاسبه شود .
3.     اگر موارد 1 و 2 اصلاح گردید منتظر بمانید تا سن تان 50 سال شود و سپس درخواست بازنشستگی دهید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آید . در مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود . سوالتان را از طریق ایمیل نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .