نقش ناظر ساختمان در ماده 66 قانون تامین اجتماعی


سید رسول سجادی : سلام خدمت شما عزیز محترم ! بنده مهندس ناظر ساختمان هستم . در سال 1386 در ساختمانی که ناظرش بودم کارگری دچار حادثه شد و قطع نخاع گردید و پس از کش و قوس فراوان بنده نیز به میزان 10 درصد محکوم به پرداخت دیه شدم . بالاخره دیه را پرداخت کرده و رضایت شاکی را جلب نمودم و پرونده مختومه شد .
در سال 1395 درست پس از 9 سال احضاریه ای از تامین اجتماعی به دستم رسید و  من را به پرداخت 11500000 تومان غرامت مستمری بازنشستگی محکوم کرده بودند در صورتیکه بنده نه کارفرما هستم و نه پیمانکار و طبق ماده 66 قانون تامین اجتماعی پرداخت مستمری شامل حال بنده نمی شود و بایستی مستقیما از کارفرما وصول و مطالبه شود ولی تامین اجتماعی شیراز کوشش بدهکار نیست و حسابهای بنده را مسدود کرده است . می خواستم بنده را راهنمایی بفرمایید ؟
ماده 66 قانون تامین اجتماعی کارفرما را مقصر می داند اما رویه تامین اجتماعی تمامی مقصرین حادثه براساس رای دادگاه را در نظر می گیرد . تنها راهی که دارید شکایت به دویان عدالت اداری است . شکایت های هم که در این زمینه به دیوان می شود 50 50 است و بعضی مواقع جواب نمی دهد .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .