ازکارافتادگی در تامین اجتماعی


فریان : سلام ! بنده در حین کار آسیب دیدم از ناحیه دست چپ انگشتان 4 و 5 از ته قطع شده و قسمت کف دستم خالیه و الان از بیمه شرکت مدنی اسفتاده می کنم و دکتر بیمه فعلا 20 درصد نوشتند و گفتند که عجله نکند  ، کف دستم خالیه و بخیه داره که بخیه را بکشم و یک ماه دیگه بروم تا بقیه درصد را معلوم کنه !
حالا سوال بنده اینه که کار فرما برای تامین اجتماعی و اداره کار آسیب و گزارش حادثه را نداده ! حالا چهار ماه از حادثه می گذرد ! من باید چه کار کنم و بنده می خواهم از بیمه بیکاری تامین اجتماعی استفاده کنم چون خودم بیمه تامین اجتماعی دارم . حالا سوال بنده اینه که از این ور بیمه شرکت دیه بنده را نداده و اینم بگم که سی درصد دیه برایم بدهند می توانم از کار افتادگی بگیرم یا نه ؟ خواهشا راهنمایی کنید بنده رامرسی ؟
1.     باید در کمتر از یک ماه به اداره کار و تامین اجتماعی اعلام کنید تا گزارش حادثه توسط اداره کار و گزارش بررسی حادثه توسط تامین اجتماعی تهیه گردد .
2.     اگر بیمه کارفرما دیه را ندهد خود کارفرما باید پرداخت نماید . بیمه یک ماه پس از تکمیل مدارک موظف است دیه را پرداخت نماید .
3.     دیه ربطی به ازکارافتادگی ندارد . شما احتمالا یا نقص عضو می گیرید یا ازکارافتادگی جزئی . ازکارافتاده کلی نمی شوید .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .