ارسال لیست حق بیمه به شعبه بیمه

بهرام : سلام عرض ادب خدمت شما بزرگواران عزیز ! خسته نباشید ! اجرتان با خداوند منان و رحیم ان شاء الله ! بابت جوابتان به سوالات قبلیم کمال تشکر را دارم . اما در یکی دو مورد جوابها متوجه نشدم . سوال را بار دیگر مطرح می نمایم :
1.     فرض کنید همه کارکنان شرکتی اول شهریور 98 تحت بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند و لیست بیمه شهریور هم رد شده است . کارفرما یک نفر را مسول خرید داخلی مواد استخدام کرده که 28 سال در یک جای دیگری کار می کرد و بیمه برای خودش رد می کرد (28سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی دارد) . حال در لیست اداره بیمه برای مسول حداقل دستمزد روزانه را 531000 ریال و با این رقم باید لیست بیمه برای این فرد رد شود . ولی کارفرما حقوق روزانه ایشان را 800000 ریال تعیین کرده و گفته با این مبلغ لیست بیمه را برایش رد کنید و لیست بیمه شهریور هم با این رقم برایش رد شد . حالا آیا این مورد ایراد دارد و اداره بیمه ما را جریمه می کند ؟ اگر جریمه می کند آیا درلیست بعدی می توانیم کمتر کنیم مثلا دستمزد روزانشو 700000 یا 600000 ریال بزنیم تا جریمه نشویم ؟ خواهشا واضح تر جوابشو بفرمایید ممنون می شوم جسارته ؟
2.     در این شرکت هرکدام بنابه شغلی که دارند دستمزد روزانشون طبق لیست اداره بیمه برای لیست بیمه فرق می کند . (دستمزد روزانه اپراتورها ومهندس تاسیسات :531000 ریال – مهندس برق ومکانیک 657000 ریال مدیر داخلی ومدیر تولید 758000 ریال – وحسابدار 607000 ریال و راننده لیفتراک و ترخیص کار 505627 ریال و....) . حال سوالم این است که آیا ما باید حقوق این پرسنل را طبق دستمزد روزانه لیست ارایه شده اداره بیمه (دستمزد روزانه ذکر شده در بالا ) را مبنای محاسبه قرار دهیم یا اینکه می توانیم برای همه پرسنل حقوق ومزایا را با مبنای حداقل اداره کار (دستمزد روزانه 505627 ریال) محاسبه کنیم ؟ آیا اداره کاربه شرکت یا کارفرما گیر نمی دهد چرا طبق دستمزد روزانه قانونی اداره بیمه حقوق پرسنل را محاسبه نکردید؟ واینکه اگر مثلا یک نفر مهندس مکانیک بعد از مدتی برود شکایت کنه اداره کار بگوید که آقا حداقل دستمزد روزانه من در لیست بیمه 657000 ریال می باشد وبا این رقم لیست بیمه من رد می شود در صورتی که حقوق وعیدی و سنوات و مزایای و... من را طبق حداقل دستمزد روزانه کارگر ساده(505627 ریال) محاسبه و بمن می دهند . آیا شکایت این فرد قبول هست یا نه و شرکت از این بابت جریمه می شود ؟ کدام بهتر است آیا دادن حقوق با مبنای حداقل دستمزد روزانه اداره بیمه یا حداقل دستمزد روزانه اداره کار ؟
3.      آیا کارفرما می تواند دستمزد روزانه یک فرد را بالاتر از حداقل حقوق بدهد و مبنای محاسبه حقوق برایش قرار دهد (مثلا می تواند یه یک نفر دستمزد روزانه اش را بالاتر از حداقل 505627 ریال بدهد ؟ برای مثال دستمزد روزانه اپراتور را که 531000 ریال است 700000 ریال بدهد؟
4.      اگر کارفرما بخواهد حقوق و حق اولاد ، حق مسکن ، حق سنوات و عیدی و پاداش و مرخصی استحقاقی (هرماه ) پرسنل را ماهانه حساب و به وی بدهد خواهشا با ذکر همه نام اقلام بالا بفرمایید که کدام یک از اقلام بالا مشمول کسرحق بیمه و مالیات می شود و کدام مشمول نمی شود (خواهشا جداگانه وبا ذکر نام و مورد مشمول و غیر مشمول مشخص گردد ؟
5.     نحوه محاسبه حق اولاد ، حق مسکن ، حق سنوات ، عیدی و پاداش و مرخصی استحقاقی برای یک ماه (مثلا برای ما شهریور که 31 روز است ) بطور کامل و با ذکرهر کدام از اقلام جداگانه ؟
6.     آیا برای یک نفر که متاهل و صاحب 2 فرزند است حق مسکن ، بن ، حق اولاد و عیدی و اضافه کاری و حق سنوات و مرخصی استحقاق ازدستمزد روزانه (مثال برای شهریور 98 ) از حداقل دستمزد روزانه کارگر ساده (505627 ریال ) محاسبه می شود یا هر دستمزدی که کارفرما برایش تعیین کرده است ؟ ببخشید که سوالاتم طولانی شد خدا خیرتان دهد عاقبت بخیر باشید جوا این سوالات خیلی سریع برام نیاز است ببخشید اینقدربی ادبی میکنم ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     ممکن است در بررسی لیست دریافتی ایراد بگیرد . بنابراین جریمه نمی شوید ولی موظف به اصلاح لیست می گردید . اما ممکن است به علت شلوغی شعبه ایراد گرفته نشود اما 2 سال دیگر در هنگام محاسبه مستمری ایراد اصلی گرفته می شود چون حق بیمه بیش از حد در دو سال آخر افزایش یافته است و شعبه بیمه بعید است چنین چیزی را قبول کند.
2.     نیازی نیست مطابق با لیست بیمه حقوق بدهید هر چند بهتر است این کار را بکنید . اگر به اداره کار شکایت شود معمولا اداره کار حداقل حقوق را در نظر می گیرد و مشکلی برای شما پیش نمی آید.
3.     می تواند بالاتر بدهد ولی در لیست بیمه نباید حق بیمه بالاتر به شعبه بیمه ارسال کند.
4.     بابت عیدی و سنوات سالیانه حق بیمه تعلق نمی گیرد و بقیه آیتم ها را باید بیمه کم کرد . بابت سنوات مالیات تعلق نمی گیرد و از بقیه آیتم ها مالیات کسر می گردد . البته معافیت مالیاتی را باید برای حداقل حقوق در نظر گرفت .  
5.     حق اولاد برای هر فرزند روزانه 50563 ریال است . حق مسکن ماهانه 100 هزار تومان است . حق سنوات معادل 1 ماه حقوق در سال برای فردی است که یکسال کار کرده است ، اگر کمتر کار کرده باشد به تناسب محاسبه می شود. عیدی معادل 2 ماه حقوق در سال برای فردی است که یکسال کار کرده است ، اگر کمتر کار کرده باشد به تناسب محاسبه می شود. مرخصی استحقاقی 30 روز در سال برای یک کارمند است .
6.     براساس دستمزد تعیین شده کارفرما محاسبه می شود.


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .