مراحل دریافت دیه به علت حادثه


O.M.H : سلام و درود بر شما ! من در نانوایی به عنوان خمیرگیر مشغول به کار بودم و چون حقوقش کم بود بعدازظهرها و روزهای تعطیل با یک بنا کار می کردم. در تاریخ 9 اردیبهشت 98 در حین کار در یکی از ساختمانها از ارتفاع 4 متری افتادم بر روی تخته ها و بشکه هایی که بناها برای ارتفاع به کار می گیرند .
متاسفانه زانویم دچار شکستگی شد و 45 روز تو گچ بود و رباط و مینیسکم 70 درصد پاره شد و ... با توجه به اینکه ساعات اولیه حادثه پایم دردی نداشت خودم رفتم بیمارستان و پزشک عمومی گفت پایت مشکلی ندارد ولی بعد از یک روز زانویم کلی ورم کرد و رفتم پیش متخصص ارتوپد که مشکلات بالارو گفت و به شکستگی و پارگی رباط و مینیسک اشاره کرد .
صاحب ساختمان گفت که شکایت نکنم و اون هزینه های منو میده ولی الان بعد 7 ماه اصلا جوابمو نمی دهد و من می خواهم شکایت کنم ازش . اگه ممکنه منو راهنمایی کنید که چه مراحلی رو طی کنم تا به نتیجه برسند . چون الان باید رباط و مینیسکمو جراحی کنم که دکتر مرکز استانمون گفت 28 میلیون ازت می گیرم .ممنون میشم راه حلها و مراحل شکایت رو برایم بگید ؟
1.      باید می گذاشتید اورژانس شما را به بیمارستان می برد . کار اشتباهی کردید خودتان رفتید .
2.      باید مدارک بیمارستانی سرپایی روز اول را از دکتر بگیرید و به کلانتری محل مراجعه کنید و از کارفرما بابت دیه شکایت کنید . باید حادثه را برایشان اثبات کنید و احتمالا به شاهد هم نیاز داشته باشید .
3.      اگر حادثه برای کلانتری اثبات شده یا خودش نامه معرفی به پزشکی قانونی می دهد و یا شما را به دادسرا معرفی می کند و سپس بعد از نظریه پزشکی قانونی کارشناس دادگستری میزان تقصیر شما و ایشان را مشخص می کند .
4.      متناسب با نظریه پزشکی قانونی و نظریه کارشناس دادگستری ، دادگاه میزان دیه را مشخص می کند .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .