پرداخت حق بیمه از طریق حق بیمه مقطوع پیمان

مهرداد بلوچ نژاد : اینجانب در مورخ 1/5/98 از موسسه به دلیل عدم نیاز بیکار گردیده ام و طبق قراردادهای کاری ، برگه تسویه.... ارایه شده است و اینجانب در دفتر مرکزی مشغول به کار بوده ام و هیچگونه اطلاعی از اینکه بیمه بنده با چه کدی از موسسه به تامین اجتماعی ارسال می شود را نداشته ام . لذا اخیرا به شعبه یک مراجعه نموده ام . علی رغم اینکه تشکیل پرونده داده شده است به جای کد کارگاهی ، کد پیمانی یعنی عمرانی رد شده است . الان جهت برقراری بیمه بیکاری به مشکل برخورده ام لطفا راهنمایی بفرمایید با ؟
1.     اگر از کد پیمان بیمه رد شده باشد بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گیرد . باید به شعبه بیمه شکایت کنید و با مدارک ثابت کنید محل کارتان در محل اصلی بوده و کار پیمانکاری نداشته اید . البته معمولا شعبه بیمه چنین چزی را نمی پذیرد .
2.     اگر نشد باید به اداره کار شکایت کنید و تقاضای پرداخت حق بیمه توسط کارفرما از محل کار اصلی داشته باشید . تنها همین 2 راه را دارید و راه دیگری وجود ندارد.
3.     می توان از شعبه تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری هم شکایت کرد ولی معمولا این نوع شکایات به نتیجه نمی رسد.


مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .