تاخیر در پرداخت دیه بیمه رازی


روناک : سلام ! خسته نباشید ! چند سوال داشتم :
1.     برای دریافت دیه تمام مدارک را از اجرای احکام تحویل شرکت بیمه داده ام . الان نزدیک به 40 روز است تمام مدارک را تحویل داده ام و بعد از هر بار مراجعه به شرکت بیمه می گویند پرونده را فرستا ده ایم تهران هنوز تهران پرونده را برایمان ارسال نکرده است . و می گویند معلوم نیست چقدر طول بکشد شاید 3ماه دیگه جواب نیاید. احساس می کنم می خواهند نزدیک اواخر اسفند پرداخت کنند که وارد سال جدید نشود ؟ اصلا پرونده ها باید تهران برود ؟ راست است یا می خواهند الکی دیه را به تاخیر بیندازند ؟ راستی شرکت بیمه رازی است و بنده پرونده ام حادثه است. حالا باید چکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید ؟
2.     بنده بابت هزینه درمان و دارو و بیکاری و غیره می خواهم از مقصر حادثه شکایت کنم . حالا هزینه دارو و ویزیت نزدیک به 30 برگ است . بنده درمتن درخواست باید تمام هزینه وفاکتور ها را تک تک بنویسم و آیا قاضی تمام فاکتور ها را تک تک می خواند . کلا روند رسیدگی به هزینه های پزشکی از قبیل دارو و ویزیت دکتر و غیره چگونه است ومن متن اعتراضم را چگونه تنظیم کنم . ممنون خسته نباشی ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     بعضی شرکت های بیمه ای برای مبالغ بالا از تهران استعلام می گیرند . البته قانونا 20 روزه باید بدهند ولی معمولا تا 2 ماه طول می کشد . بهتر است از طریق وب سایت بانک مرکزی پیگیری کنید و درخواست دیه تان را پیگیری کنید .
2.     بله باید همه را بنویسید . بهتر است به دادگاه بروید . آنجا افراد زیادی هستند که شکایت تان را براحتی برایتان تنظیم می کنند و هزینه آنچنانی هم نمی گیرند .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .