سهم حق بیمه کارگر


محمد : با سلام و خسته نباشید ! بنده از کارفرما خود در اداره کار شکایت کردم و رای به نفع بنده صادر شد و کارفرما محکوم به پرداخت ۲۰ماه حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی گردید و الان سازمان تامین اجتماعی سابقه بنده را در کمیته احراز سوابق تایید کرده و به مرحله ی اجرا برای وصول حق بیمه رسیده است .
 الان می خواستم بپرسم که کارفرما میتونه بابت ۷درصد حق بیمه که مربوط به کارگر هست را بعد از اینکه سازمان تامین اجتماعی حق بیمه را از کارفرما وصول کرد از کارگر وصول کنه ؟ این شکایت مربوط به شورای حل اختلاف میشود؟ و کارگر میتونه کاری انجام بده که زیر بار این مبلغ نره؟ و اگر کارگر محکوم به پرداخت ۷درصد حق بیمه بشه با جریمه ای که سازمان کارفرما را جریمه کرده محاسبه میشود یا فقط نرخ حق بیمه؟حق بیمه به روز میباشد ؟ و میشه بگید مبلغ ۷ درصد حق بیمه کارگر بابت ۲۰ماه حق بیمه چقدر میشود ؟ روش محاسبه اش هم لطف بفرمائید ممنون و تشکر فراوان ؟
1.     جریمه باید توسط کارفرما پرداخت شود ولی 7 درصد حق بیمه باید توسط مشا پرداخت شود . یعنی اگر از حقوق تان کم نشده باشد باید کم شود یا به طریقی دیگر دریافت گردد .
2.     بستگی به حقوق تان در آن ماه ها دارد . اگر حقوق و مزایای تان حداقل بوده است باید به نرخ حداقل امروز 7 درصد حق بیمه را محاسبه کرده و پرداخت نمایید . مثلا حقوق حداقل الان نزدیک به یک میلیون و 600 هزار تومان است و 7 درصد آن حدود 100 هزار تومان در ماه می وشد .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .