برقراری مستمری برای متوفی


علی : با عرض سلام و خسته نباشید!  یک با نفر با سن ۶۷ سال بعنوان نگهبان شب برای یک پروژه مسکونی مشغول بکار بود که بطور ناگهانی در یک شب بر اثر ایست قلبی درگذشت . در همان محل کار موقعی که نگهبان صبح با رفتن به سرکار دیدن به خانواده گفتن و خانواده با حضور در محل کار با ۱۱۵ به بیمارستان منتقل نمودن که گفتن چندین ساعته که فوت شدن این متوفی !
از طرف این پیمانکار بیمه نبودند یعنی بیمه نکردند ولی بعنوان حقوق یک میلیون هم هر چهارم ماه خود پیمانکار بحساب شان واریز می کردند . تقریبا هفت ماه البته از قبل سابقه روی هم رفته سه سال دارند . با توجه به گزارش ۱۱۵ و به پزشک بیمارستان مبنی بر فوت در محل کار بعنوان نگهبان آیا می شود با شکایت از پیمانکار برای پرداخت حق بیمه و سپس دریافت مستمری برای همسر ایشان اقدام نمود که به سرانجام برسد . این مهم با توجه به اینکه با نداشتن بیمه فرزند ایشان ایشان را از طرف خود بیمه تامین اجتماعی کرده بود تقریبا دو سه ماه قبل و اینکه پیمانکار می خواست با ایشان قرارداد ببند متوفی گفتند که حرفتان برایم سند هست . با تشکر از کمک و راهنمایی تان ؟
1.      می توانید به اداره کار شکایت کنید . اگر بیمه شان ثابت شود و پرداخت شود تامین اجتماعی باید مستمری را برقرار کند .
2.      تامین اجتماعی به سادگی چنین چیزی را نمی پذیرد . اگر هم بپذیرد کارفرما به شدت جریمه می شود و با مبلغ بسیار بالا .
3.      کارفرما طبق ماده ها 66 و 90 قانون تامین اجتماعی به شدت مجازات می شود .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .