شکایت بابت دیه از کارفرما


بهزاد : سلام !  بنده در حین کار آسیب از ناحیه دست چپ انگشت 4 از ته قطع شده و کف دستم هم نصف شده و از بیمه شرکت استفاده کردم و پزشک بیمه برای دستانم 20درصد و کف دستم 5 درصد دیه نوشتند کلا 25درصد که کارفرما 85 درصد مقصر شده و من 15درصد و کارفرما برایم 12میلیون خرج کرده ؟
و بیمه میگه که از دیه من که 60میلیون میشه باید از شما کم شه و به حساب کارفرما واریز شود؟ و اگر این طور باشد کلا به من 48 میلیون به حسابم واریز می شود ؟حالا سوال من از شما اینه که آیا این کار قانونی هست یا نه ؟ خواهش می کنم راهنمای کنید بنده را ؟ و این هم یادآور شوم که کارفرما تمام کلوز را خریداری کرده فرانشیز هم نداره یعنی پرداخت کرده ؟
من خودم رفتم بیمه و مسئول بیمه ایران گفت که از دیه شما کم میشه وبه حساب کارفرما واریز میشه ؟ واین هم را گفتن که می توانی با کارفرما صحبت کنی واز شما خرج کرده را نگیرد ومن گفتم کارفرما قبول نکرد و به من میگه کارفرما که دیه را بگیر و با هم بریم؟ بیمه مرکزی بابت هزینه شکایت کنم ؟ سوال بنده اینه که بیمه مسولیت به اسم کارفرما می باشد من که کاره ای نیستم ! از این ور هم کارفرما من راکول میزنه ! ببخشید طولانی شد سوالات؟مرسی ؟1.      85 درصد 25 درصد دیه معادل 21.25 درصد دیه می شود برابر با 57 میلون و 375 هزار تومان . این مبلغ باید توسط بیمه یا کارفرما به شما داده شود .
2.      بابت هزینه های درمان و بیکار شدن نیز می توانید از کارفرما شکایت کنید و هزینه های درمانی از مبلغ دیه جدا است .
3.      اگر کمتر از مبلغ فوق به شما داده شد می توانید به دادگاه عمومی از کارفرما شکایت کنید . دیه شما بابت آسیب به شما تعیین شده است و حق شما است 

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .