بازرس تامین اجتماعی من را تعقیب می کند ؟!


فرهاد : با سلام و خسته نباشید ! بنده مدیر کارخانه ای بودم . از لحاظ مدرک دانشگاهی نیز مدرک دکترا دارم . به این دلیل نمی تونم که کار مناسبی پیدا کنم و ۲ ماه است که از مقرری بیکاری استفاده می کنم چون کار مناسبی پیدا نمی کنم . چند روزی هست که برای وقت گذرانی و به دلیل این که واقعا خونه نشینی اعصابم رو خرد میکنه به مغازه برادرم می روم که احساس کردم بازرس من رو تعقیب کرد و من رو اونجا دید . آیا این کار تعقیب من کار درستی است و این که بیمه من ومقرری من قطع میشه آیا من نباید به مغازه بابا و برادم هم نروم  . ممنون میشم پاسخ بدید  ؟
1.      تعقیب قطعا کار درستی نیست و حتی می توان شکایت کیفری کرد .
2.      قانونی برای خانه ماندن شما وجود ندارد ولی رویه تامین اجتماعی بر این اساس است که حضور شما در محل کار دیگران و یا عدم حضور شما را به عنوان شاغل شدن در نظر می گیرد و احتمال قطع بیمه بیکاری شما هست .
3.      بهتر است جز برای کلاس آموزشی و همچنین مصاحبه های استخدامی از منزل خارج نشوید ولی اگر به هر دلیلی به مسافرت رفتید و یا بیمه تان قطع شد سریعا به شعبه بیمه اطلاع دهید .
4.      کلا تاسف برانگیز است ولی چاره ای نیست و راه حلی هم ندارد .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .