بیمه مسئولیت دیه را پرداخت نمی کند ؟!


علی محمدی : سلام خسته نباشید ! چند ماه پیش در کارخانه از ناحیه پیشانی و صورت دچار حادثه شدم به پزشکی قانونی مراجعه کردم و ۵ مورد صدمه نوشت که نوشته بود ارش ضایعه بند ۴و ۵ هر کدام معادل نیم درصد از دیه کامل و سایر صدمات دیه مقدار دارند . برگه رو بردم دادگاه نوشت سه و نیم در صد دیه کامل !
در ضمن کارخانه بیمه مسئولیت می باشد . برگه رو با مدارک بردم بیمه ایران گفت خبرت می کنیم . اول بهم گفتند بیمه مسئولیت برای نقص عضو و فوت و شکستگی و دیه بهش تعلق نمی گیره ! بعد از بیست روز زنگ زدند . حالا گفتدن پنج و نیم میلیون بیشتر نمی دهیم اگه بخواهی باید درصد تقصیر بیاری ! بهشون می گویم حادثه در ماه حرام اتفاق افتاده باید دو برابر حساب بشه میگه ۲برابر نیست یک سوم حساب می شود !  خواهشا راهنمایی کنید چیکار کنم ؟
1.      کارفرما باید دیه تان را بدهد . اگر بیمه مسئولیت قسمتی از بیمه را نداد مابقی را باید از کارفرما بگرید . در شکایت تان هم باید بر علیه کارفرما شکایت کرده باشید .
2.      3.5 درصد دیه کامل معادل 9 میلیون و 450 هزار تومان . دیه حادثه در ماه حرام افزایش نمی یابد و فقط دیه فوت افزایش می یابد .
3.      کارشناس اداره کار و یا قوه قضائیه درصد تقصیر شما و کارفرما را مشخص می کند و اگر ندارید باید درخواست کارشناسی از طرف اداره کار بدهید . اگر کارفرما مقصر باشد کل دیه فوق به شما تعلق می گیرد .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .