دیه شکستگی استخوان کالکانئوس


محسن امینی : سلام ! کارگری داشتم که سر کاری که بیمه نبوده سقوط می کنه و استخوان کالکانئوس پای راستش می شکند و در بیمارستان بستری و جراحی می شود. در بیمارستان سه میلیون تومان به حسابش کارت به کارت کردم و گفت که هیچ شکایتی نداره و راضی است . الان که مرخص شده رفته دنبال پزشکی قانونی و شکایت و دیه ! لطفا راهنمایی بفرمایید که چکار باید بکنم؟ مبلغ دیه و از کارافتادگی اش چقدر می شود و آیا تقسیط هم می کنند ؟ چگونه؟ آیا جلسات دادگاه رو از اول شرکت کنم یا لایحه بفرستم یا نه؟ چطور اون سه تومان را زنده کنم ؟ سپاسگزارم ؟
1.      ایشان که از کارافتاده نمی شوند . احتمالا بابت دیه و هزینه های درمانی شکایت می کنند . دیه احتمالا 8 درصد می شود معادل 21 میلیون و 600 هزار تومان .
2.      می توانید درخواست تقسیط دهید . در جلسات دادگاه شرکت کنید بهتر است هر چند زیاد فرقی نمی کند چون نتیجه معلوم است . باید درخواست کارشناسی کنید . شما تنها نسبت به درصد تقصیری که دارید مقصرید و اگر کارشناس ایشان را هم مقصر تشخیص دهد مبلغ دیه و هزینه پرداختی متناسب با درصد تقصیر کم می شود .
3.      ابتدا باید درصد تقصیر مشخص شود . ایشان می تواند بابت هزینه های درمانی شکایت کند و اگر شما مقصر باشید باید درصدی از هزینه های درمان را بپردازید .

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .