شکایت از اداره کار به دیوان عدالت اداری


علیرضا محمدی : من یک نیروی دانشجو داشتم که بصورت پاره وقت برایم کار می کرد. اسفند سال گذشته به دلیل وضعیت بد اقتصادی مجبور شدم فروشگاه رو تعطیل کنم. ایشون در اداره کار از بنده شکایت کرد که بصورت تمام وقت کار کرده و من حقوقش رو پرداخت نکردم. من هم برگه انتخاب واحدش رو بردم و گفتم ایشون در هفته ۵ روز کلاس داشته چطور می توانسته تمام وقت برای من کار کند ؟
حل اختلاف رای رو ۲۱ روز کار در ماه تایید کرد و بنده رو محکوم به پرداخت ۴۱ میلیون ریال کرد. می خواستم ببینم چطور می توانم از طریق دیوان شکایت کنم که برایم دردسر بیمه و مالیات پیش نیاید.  در ضمن  ایشون از شرکت بنده شکایت کرده که آدرسش اصلا جای دیگر
هست. درصورتی که ایشون در فروشگاه شاغل بودند ؟
1.      ایشان باید از کارفرما شکایت می کرده است .
2.      احتمالا شما اعتقاد دارید که ایشان روزهای کمتری از 21 روز برای شما کار کرده اند . می توانید مستقیم به دیوان بروید و فرم شکایت را بدهید برایتان پر کنند و مدارک ارائه کنید . باید مدارک حضور و غیاب ارائه کنید که نشاندهنده ساعات کمتر باشد وگرنه همان رای اداره کار تائید می شود .
3.      شکایت به دیوان ربطی به بیمه و مالیات ندارد . البته با این رای ایشان می تواند مستقیما به شعبه بیمه مراجعه کند و پیگیر حق بیمه باشد . یعنی همین الان می تواند کارتان به بیمه بکشد.
4.      اگر رای تان در هیات تشخیص داده شده باشد بهتر است به هیات حل اختلاف شکایت کنید.

مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بیمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود .